Tydzień płyty: Khalid "American Teen"

13.03.2017 15:34
Fotografia: grafia: materiały promocyjne
Khalid "American Teen"

Pochodzący z El Paso, 19-letni artysta 3 marca 2017 roku wydał płytę, która jak sam twierdzi jest "muzyczną kompilacją jego młodości".

Wiadomo nie od dziś, że życie nastolatków nie należy do najłatwiejszych. To właśnie w tych latach doświadczamy pierwszych poważnych uniesień, a także rozczarowań. I właśnie o takich emocjach opowiada najnowsza, debiutancka płyta Khalida.

Artysta zadebiutował niesamowicie wpadającym w ucho singlem "Location", później przyszedł czas na tytułowy kawałek "American Teenager". Jego utwory czerpią dużo z R&B oraz muzyki soul, lecz nie brakuje tam również wysmakowanych syntetycznych oraz instrumentalnych sampli, które nadają nowoczesnego stylu.

"American Teen" to 14 utworów, część z nich to poruszające ballady, takie jak znana już z naszej anteny "Saved", czy "Coaster" utrzymane w wolnym tempie, genialne do słuchania po zmroku przy świetle świec. Z drugiej strony znajdują się tam świeże, rytmiczne melodie – "Hopeless", "Young Dumb & Broke", do których nie sposób się nie bujać.

Mimo tego, że od strony merytorycznej album opowiada o kłopotach dotyczących młodych, dopiero wkraczających w dorosły świat ludzi, głos Khalida wydaje się być pozbawiony młodzieńczej naiwności. Jest bardzo charakterystyczny i ekspresyjny.