Tydzień płyty: James Blunt "The Afterlove"

12.04.2017 09:05
Fotografia: grafia: materiały promocyjne
James Blunt "The Afterlove"

Jeden z najpopularniejszych, brytyjskich twórców piosenek, autor hitu "Goodbye My Lover" – James Blunt powraca z piątym albumem "The Afterlove".

Po wydanej w 2013 roku "Moon Landing", który spędził aż 33 tygodnie na UK Top 40 i zdobył status platyny, James prezentuje nowy album, który zawiera 10 utworów głównie opowiadających o miłości i relacjach damsko – męskich.

Mistrz „pościelowych” ballad jak zwykle oczarowuje jedynym w swoim rodzaju wokalem. Jeśli chodzi o wspólny, muzyczny mianownik wszystkich kompozycji ukazujących się na wydawnictwie, jest nim zdecydowanie ulubiony instrument Blunta – gitara akustyczna. To ona nadaje płycie lekko country klimatu.

Do współpracy nad krążkiem artysta zaprosił takie znakomitości jak Ed Sheeran, Ryan Tedder z OneRepublic, Amy Wadge (Ed Sheeran, Shannon Saunders), Stephan Moccio (Miley Cyrus, The Weeknd) i MoZella (Miley Cyrus, One Direction).

Krążek promuje singiel „Love Me Better” , popowy, wpadający w ucho utwór, do którego powstał również neonowy teledysk. Jego akcja toczy się w jednym z klubów, gdzie James pojawia się w towarzystwie pięknych kobiet.