Tydzień płyty: Frances "Things I've Never Said"

28.03.2017 08:22
Fotografia: grafia: materiały promocyjne
Frances "Things I've Never Said"

Obdarzona niebiańskim głosem, brytyjska piosenkarka i sognwriterka Frances prezentuje swój pierwszy, długogrający album "Things I've Never Said".

Płyta ukazała się 17 marca nakładem wytwórni Universal. Znajdują się na niej utwory powstałe przy współpracy z Gregiem Kurstinem (Adele, Beck), Jimmym Napesem (Sam Smith, Alicia Keys) oraz Howardem Lawrencem z Disclosure. Na niej znalazło się 11 utworów, które są swoistym osobistym podsumowaniem ostatnich 2 lat artystki.

Frances po raz kolejny udowadnia swoją muzykalność, większość jej kompozycji to instrumentalne ballady, właściwie tylko jedna piosenka z tego wydawnictwa – „No Metter” wyróżnia się na tle pozostałych, swoją energicznością i elektronicznym brzmieniem.

dwie poprzednie EP-ki Frances, zawierające takie hity jak „Grow”, a także równie poruszający „Let It Out” zapewniły jej popularność, nominację w plebiscycie BBC Sound of 2016, ale także koncerty w roli supportu Sama Smitha, czy Jamesa Baya. Do tego doszły jeszcze sesje nagraniowe z Howardem Lawrencem z Disclosure, który skierował Frances w trochę bardziej elektroniczne rejony, co da się usłyszeć na „Things I've Never Said”.