Tydzień Płyty w Radiu ZET Chilli "High"

19.09.2016 11:42
Fotografia: . materiały prasowe
Tydzień Płyty w Radiu ZET Chilli "High"

Znany z przeboju "Do You Remember" Jarryd James w końcu popełnił swój debiutancki, międzynarodowy album "High". Jego premiera miała miejsce pod koniec lipca 2016 roku.

Płyta powstawała we współpracy z takimi producentami jak Joel Little oraz Tobias Jesso Jr. którzy komponowali dla Lorde, Sia, czy Adele - a także Mikky Ekko (znany z przeboju "Stay" Rihanny) i Andrew Wensel, który tworzy dla duetu Pop & Oak.

Jeżeli chodzi o gości, którzy udzielili się na krążku, po pierwsze należy wymienić nowozelandzki duet Broods, który pojawia się w singlu "1000 x". Kolejnym gościem jest amerykański muzyk, znany ze swojego eklektycznego stylu mieszania soulu, hip- hopu i folku Raury, który pojawia się na "Do You Remember".  W "Regardless" natomiast Jarryd śpiewa "na spółkę" z Julią Stone, piosenkarką i autorką tekstów z Sydney.

Album jest dopracowany zarówno pod względem warstwy lirycznej- nie brak tam tekstów o uczuciach, które działają na emocje, ale również pod względem muzyki. To mieszanka dźwięcznych bębnów z całą gamą różnych instrumentów od ukulele, po syntezatory, czy gitary basowe, które dopełniają tę muzyczną układankę.Jarryd zdążył już wypracować swój charakterystyczny styl, który spodobał się nie tylko w jego rodzinnej Australii, USA, ale także w Polsce.