Tydzień Płyty w Radiu ZET Chilli - "Generationwhy"

08.08.2016 12:12
Fotografia: . materiały prasowe
Tydzień Płyty w Radiu ZET Chilli - "Generationwhy"

"Generationwhy" to debiutancka płyta jednego z najbardziej enigmatycznych i rozchwytywanych – DJów i producentów świata - ZHU.

„GENERATIONWHY”  do sklepów trafił 29 lipca, natomiast tytułowy singiel z tego krążka nieoficjalnie zabrzmiał po raz pierwszy na scenie Sahara Tent na tegorocznej Coachelli. Jego upalny klimat i delikatna pulsacja disco idealnie wprowadzają w świat jednego z najbardziej wysublimowanych (wg New York Timesa) twórców muzyki tanecznej.

Do tej pory poznaliśmy efekty współpracy ZHU z takimi artystami jak: AlunaGeorge („Automatic”), Skrillex („Working For It”) czy Kaskade („In The Morning”) w ramach serii mini-wydawnictwa „Genesis Series”, które zdobyło ponad 100 milionów odtworzeń w serwisach streamingowych.

"Generationwhy" to 14 utworów utrzymanych w klimacie specyficznego, wakacyjnego "tropical house", którego ZHU jest jednym z prekursorów. Większość piosenek na krążku, takich jak "In The Morning", "Hometown Girl", czy "One Minute to Midnight" śpiewana jest falsetem, który miesza się z umiarkowanym basem i samplami z żywych instrumentów.

Całość układa się w na prawdę przyjemną dla ucha muzyczną mieszankę, która daje dowód na to, że ZHU potrafi dobrać idealne proporcje między elektroniką, a brzmieniem najróżniejszych instrumentów. Na albumie nie brak dłuższych fragmentów granych na trąbce, saksofonowego intra, czy outra poświęconemu gitarze elektrycznej.