Tydzień Płyty: MaJLo "Over The Woods"

03.04.2017 14:37
Fotografia: grafia: materiały promocyjne
MaJLo "Over The Woods"

MaJLo, czyli Maciej Milewski to wokalista, multiinstrumentalista i producent pochodzący z Gdańska. Właśnie wydał swój debiutancki album "Over The Woods".

Zadebiutował w 2015 EP pt. „Reverse”. Jego muzyka to połączenie melodyjnej elektorniki z nieco melancholijnym indie, co w połączeniu z subtelnym wokalem daje rezultat unikalnego, alternatywnego brzmienia.

Jego pierwszy, głośny singiel "Another Day" został zauważony przez dwóch producentów z Miami i Los Angeles – Martina Gutierreza i RAMI.Panowie stworzyli remix utworu osiągnął już ponad 2 miliony odtworzeń na Spotify.

„Over The Woods” natomiast to pierwszy długogrający album MaJLo. Zainpsirowany otaczającą go naturą nagrał 10 spójnych brzmieniowo utworów.Zmienność otaczającej przyrody opowiedziana została dźwiękami pełnymi melancholii, ale i pewnego rodzaju gwałtowności.Artysta tym razem postawił na instrument, który towarzyszy mu od wielu lat – gitarę.

„Over The Woods”jest płytą, która może sprawiać wrażenie przepełnionej akustycznymi brzmieniami, jednak bogactwo tych dźwięków okraszone jest licznymi efektami elektronicznymi w postaci noise’ów, a także różnego rodzaju brzmieniami instrumentów perkusyjnych i klawiszowych.

Za warstwę wokalną i produkcyjną w całości odpowiada MaJLo, zaś autorką niemal wszystkich tekstów jest Asia Bieńkowska.