Tydzień Płyty: John Mayer - The Search For Everything

20.04.2017 11:34
Fotografia: grafia: materiały promocyjne
John Mayer - The Search For Everything

Zdobywca nagród Grammy, wokalista i kompozytor John Mayer prezentuje siódmy studyjny album "The Search For Everything". Znajdziemy na nim połączenie popu, jazzu i blues'a.

Gdy miał 13 lat ojciec wypożyczył dla niego gitarę. Sąsiad dał mu kasetę z nagraniami Steviego Ray Vaughanai tak zaczęła się wielka miłość Mayera do muzyki bluesowej.

Później zaczął pobierać lekcje gry od właściciela lokalnego sklepu z gitarami, Ala Ferrante. Mayer wtedy wciągnął  się w grę na tym instrumencie do tego stopnia, że jego rodzice dwukrotnie zabrali go do psychiatry.

Po ukończeniu szkoły pracował na stacji benzynowej, po to by za oszczędzone pieniądze kupić sobie własną, pierwszą gitarę. I tak dorobił się oryginalnej Stevie Ray Vaughan Fender Stratocaster, na której gra do dziś. Na swoim koncie ma współpracę z legendami  i blues'a i jazzu takimi jak Herbie Hancock, Eric Clapton, czy B.B King.

Siódmy, studyjny album Johna Mayera przed swoją oficjalną premierą ukazywał się falami - i to dosłownie:, jako „The Search For Everything Wave One” i „Wave Two” - i udostępniony był wyłącznie w postaci cyfrowych EP-ek.

Oba połączone wydawnictwa, wzbogacone o nowe utwory (w sumie na krążku pojawia się 12 piosenek) ukazują się w postaci regularnej, siódmej w dyskografii płyty artysty. Materiał, zapowiadany jako najbardziej autobiograficzny w karierze młodego wokalisty i gitarzysty. Mayer nagrywał go przez okres blisko trzech lat w różnych studiach w Los Angeles, przerywanych tylko krótkimi trasami koncertowymi z formacją Dead & Company.

Na single promujące album wybrano piosenki „Love On The Weekend” i „Still Feel Like Your Man”, które świetnie budują popowo -bluesowy klimat krążka. Album ukazał się na płycie CD a także - dobra wiadomość dla fanów winyli  późniejszym terminie - na dwóch płytach winylowych.