Tori Amos wystąpi 17 lutego w katowickim Spodku. Bilety już dostępne w sprzedaży

Materiał promocyjny
09.09.2021 12:07
Fotografia: Materiały prasowe
Tori Amos wystąpi 17 lutego w katowickim Spodku. Bilety już dostępne w sprzedaży

Tori Amos to jedna z największych indywidualności światowej sceny muzycznej. Znakomita amerykańska pianistka, autorka poruszających tekstów, doskonała wokalistka.

Genialna i wrażliwa kompozytorka, która nie boi się mówić o sprawach ważnych dla kobiet i dla świata. Bez względu na to, czy przemawia z pełną mocą czy szeptem, zawsze robi to w piękny i wymowny sposób. Artystka wystąpi w Polsce na jedynym koncercie w ramach trasy promującej najnowszy album artystki.

ToriAmos_posterB1

Tori Amos w lutym 2022 roku wyruszy w europejską trasę koncertową, która rozpocznie się 16 lutego i potrwa do 18 marca, a promować będzie nowy, długo oczekiwany i jak dotąd niezatytułowany album artystki, który ma pojawić się pod koniec tego roku. Koncert w Polsce będzie drugim przystankiem artystki w ramach zaplanowanego tournée.

Piosenkarka już od czasu wydania swojego pierwszego, solowego albumu „Little Earthquakes” (1992 r.) oraz kolejnego krążka "Under The Pink" (1994 r.) jest jedną z najtrwalszych i najbardziej genialnych artystek w branży muzycznej. W swoim dorobku ma 15 płyt studyjnych, z czego 3 albumy znalazły się na podsumowaniach Top 10 oraz takie przebojowe single jak m.in. "Crucify", "Silent All These Years", "Cornflake Girl", "Spark", "A Sorta Fairytale" czy też "Professional Widow", który pozostawał na liście TOP 40 przez 15 tygodni i przez ponad dekadę grany był również w klubach. Tori, która odniosła komercyjny sukces, wykorzystuje swoją twórczość by poruszać ważne, kobiece kwestie, torując drogę pokoleniu młodych aktywistek, gwiazd muzyki pop. Od ekspresywnego przedstawienia napaści seksualnej w utworze "Me and a Gun” przez album „Scarlet’s Walk”, który wydany był po wydarzeniach z 11 września, oraz feministyczny musical teatralny „The Light Princess”  z 2013 roku, artystka w swojej twórczości nigdy nie unikała łączenia tego, co osobiste z tym, co polityczne. Jej piętnasty album studyjny, "Native Invader” (2017), powstał z chęci udowodnienia, że „otaczającą nas destruktywność potrafimy przekuć w coś twórczego”.

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu (wszystkie miejsca - siedzące):

Loża  - 350/ 370 zł

Płyta sektor B + sektory czerwone i zielone H, J – 220/ 240 zł

Płyta sektory A i C – 195/ 215 zł

Sektory zielone (bez sektorów H i J)  – 195/ 215 zł

Sektory czerwone (bez sektorów H i J) + sektory niebieskie do X rzędu - 185/ 205 zł

Bilety do nabycia od 12 lipca godz. 10.00 na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.eventim.plwww.ebilet.pl, www.biletin.pl