Tom Odell "Wrong Crowd" - tydzień płyty w Radiu ZET Chilli

Redakcja
13.06.2016 15:33
Fotografia: . materiały prasowe
Tom Odell "Wrong Crowd" - tydzień płyty w Radiu ZET Chilli

Tom powraca z kolejną płytą studyjną „Wrong Crowd”. Pierwszym oficjalnym singlem promującym wydawnictwo jest utwór „Magnetised”. Za produkcję krążka odpowiada Jim Abbiss.

Tom Odell to debiutant z Wielkiej Brytanii, którego na Wyspach okrzyknięto sensacją i objawieniem muzycznym. Kiedy w 2013r. Tom Odell został wyróżniony nagrodą BRIT Awards 2013 w kategorii Critics’ Choice Award Awards, o tym młodym i niezwykle utalentowanym Brytyjczyku stało się bardzo głośno.

Debiutancki singiel „Another Love” szturmem podbił światowe listy przebojów, a jego debiutancka płyta „Long Way Down” rozeszła się w ponad milionowym nakładzie na całym świecie, w Polsce pokryła się złotem!

Za produkcję nowego krążka "Wrong Crowd" odpowiada Jim Abbiss (Arctic Monkeys, Kasabian, Adele). „Chciałem, aby piosenki brzmiały wzniośle i dramatycznie; dużo smyków oraz melodii, które jeszcze bardziej podkreślają muzykalność tych utworów, niczego nie hamując. Album jest opowieścią o człowieku, który żyjąc w obecnym, przewrotnym świecie, tęskni za naturalności i pragnie powrotu do niewinności z okresu dzieciństwa.

To fikcyjna historia, ale emocje I przeżycia w niej zawarte, mimo że przejaskrawione, są oczywiście odzwierciedleniem tego, co czułem. Chciałem stworzyć świat z wyolbrzymionym poczuciem rzeczywistości” – mówi o płycie Tom.