Słynna japońska pianistka Hiromi wystąpi ponownie w Polsce

Weronika Domoradzka
13.01.2021 09:54
Fotografia:
Słynna japońska pianistka Hiromi wystąpi ponownie w Polsce

Od początku skromna i bezpretensjonalna. Niewiele czasu potrzebowała aby zdobyć serca publiczności i zachwycić największych jazzowych weteranów. Sprawdź, kiedy i gdzie odbędzie się jej koncert!

Urodzona 26 marca 1979 w Hamamatsu, Japonia, znana jako Hiromi, jazzowa pianistka i kompozytorka słynie z wirtuozowskiej techniki i energetycznych występów. Jej muzyka to mieszanka gatunków muzycznych: post-bopu, progresywnego rocka, klasyki i nowoczesnego fusion. W Polsce po raz pierwszy wystąpiła w ramach festiwalu Jazz Na Starówce w 2013 roku. Dla polskiej publiczności ponownie zagra 18 kwietnia 2021 roku w nowej warszawskiej przestrzeni Pod Orłami. 

Wyrafinowane, ale bezpretensjonalne dźwięki 

Hiromi jest jedną z czołowych japońskich pianistek jazzowych. Od czasu swojego studyjnego debiutu w 2003 roku z albumem "Another Mind", elektryzuje publiczność oraz krytyków na całym świecie. Jej energia twórcza zaciera granice pomiędzy jazzem, muzyką klasyczną i popem, przenosząc improwizację i komponowanie na zupełnie nowy poziom złożoności i wyrafinowania.

Nie chcę nazywać mojej muzyki. Nadawanie etykiet pozostawiam innym. To, co tworzę jest połączeniem tego czego słucham, z tym czego się nauczyłam. Ma w sobie elementy muzyki klasycznej, trochę rocka i jazzu, ale nie chcę naklejać temu żadnej łatki.

- tak o swojej twórczości mówi sama artystka.

W 2019 roku ukazał się ostatni solowy album "Spectrum". Zawarta na nim muzyka to szerokie spektrum bogatej gamy żywych kolorów. To także najnowszy rozdział w stale ewoluującym życiu muzycznym Hiromi. "Jestem głodna nauki, więc zawsze będę mieć szeroko otwarte uszy, gotowe do nauki każdej minuty, którą gram" powiedziała magazynowi DownBeat.

  • Posłuchaj: lnk.to/HiromiSpectrum Data: 18.04.2021
  • Miejsce: Pod Orłami, Warszawa Doors: 19:00
  • Start: 21:00
  • Bilety dostępne: https://bit.ly/HiromiWarsaw2021