Sing The Truth - trzy zjawiskowe głosy na jednej scenie

04.07.2019 11:12
Fotografia: Materiały prasowe
Sing The Truth - trzy zjawiskowe głosy na jednej scenie

Trzy niezwykłe osobowości. Trzy zjawiskowe glosy. Trzy kobiety: ANGELIQUE KIDJO, CÉCILE McLORIN SALVANT & LIZZ WRIGHT. Na jednej scenie, wspólnie, wyśpiewają prawdę.

Wydarzenie, które z całą pewnością nie tylko warto odnotować, ale również przeżyć, bo Sing the Truth! to prawdziwy wulkan miłości, radości i energii. Wielkie święto muzyki, które nie zostawi po sobie niewzruszonych serc i dusz. Wszystkie trzy łączy niezwykła wrażliwość nie tylko muzyczna, ale również społeczna, mistrzowski warsztat oraz skłonność do mieszania gatunków muzycznych z pogranicza jazzu, pop-u i world music.

Koncert został wyreżyserowany przez trzykrotną laureatkę Grammy - Terri Lyne Carrington, znaną perkusitkę, producentkę znaną ze współpracy z największymi gwiazdami światowego jazzu m.in.: Herbie Hancock, Wayne Shorter, Al Jarreau, Stan Getz, David Sanborn, Woody Shaw, Cassandra Wilson, Dianne Reeves, John Scofield czy Esperanza Spalding.

ANGELIQUE KIDJO

Trzykrotna laureatka nagrody GRAMMY®, której muzyka przekracza granice, gatunki i narodowości. To flirt tradycji muzycznych Afryki Zachodniej z elementami amerykańskiego R&B, funku i jazzu, a także wpływów z Europy i Ameryki Łacińskiej. Jej wspaniała kariera, liczne nagrody pozwoliły jej na aktywne zaangażowanie w sprawy rodzimej Afryki. Znalazła sposób nie tylko na przekazywanie jej bogatego dziedzictwa, ale również sposób na pokazanie prawdy o roli kobiet w tej części świata. Nic więc dziwnego, że Time Magazine uznał ją za „najważniejszą divę Afryki”, BBC umieściło ją na liście 50 najbardziej znanych postaci na kontynencie, a Magazyn Forbes uznał Angelique za pierwszą kobietę na liście najpotężniejszych gwiazd w Afryce. W 2011 r. The Guardian umieściła ją na liście 100 najbardziej inspirujących kobiet na świecie. Jest ostatnią laureatką prestiżowej nagrody Crystal 2015 przyznawanej przez Światowe Forum Ekonomiczne w Davos w Szwajcarii oraz nagrodę Amnesty International Ambassador of Conscience w 2016 roku.

"

Publiczność daje mi energię, więc muszę ją oddać. Gdybym to trzymała w sobie, nie byłabym w stanie spać przez dwa dni - powiedział Angelique Kidjo  

"

Jest najmłodszą koleżanką z tria, a świat usłyszał o niej po raz pierwszy, kiedy wygrała

prestiżowy 2010 Thelonious Monk International Jazz Competition. W ciągu dekady z ulubienicy krytyków jazzowych i publiczności stała się niekwestionowaną gwiazdą zdobywającą wiele nagród GRAMMY®. Córka francusko-haitańskiego małżeństwa, wychowana w Miami, dorastała wśród wielu kultur. Postanowiła studiować na południu Francji – prawo i operę i to właśnie tam, o ironio, odkryła miłość do jazzu i muzyki amerykańskiej, dzięki swojemu nauczycielowi, saksofoniście, Jean-François Bonnelowi. Po powrocie do USA wzięła udział w konkursie, gdzie znakonite jury: Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves, Kurt Elling, Patti Austin i Al Jarreau przyznali jej główną nagrodę w Thelonious Monk International Jazz Competition. Recenzje nie pozostawiały wątpliwości: „zwala z nóg” Washington Post, krytyk muzyczny Ann Midgett napisała wtedy „jej maraton dopiero się zaczyna”. Ta nagroda wyniosła ją na szczyt.

"

Jest pełna gracji, elegancka, ma duszę, humor, zmysłowość, moc, wirtuozerię, skalę, wgląd, inteligencję, głębię i wdzięk - dodał Wynton Marsalis

"

LIZZ WRIGHT

Zadebiutowała w 2003 albumem Salt, który dotarł do drugiego miejsca na Billboard Top Contemporary Jazz, a dwa lata później jej drugi album Dreaming Wide Awake, dotarł do pierwszego miejsca. Stała się przewodniczką po amerykańskiej muzyce, wnosząc niezwykłe kolory i żywiołowość do oryginalnych kompozycji autorstwa największych kompozytorów naszych czasów. Jej niepowtarzalny głos „gładki, mroczny alt posiadający cechy, które można kojarzyć z beczką dojrzewającego Burbonu, jest miękki jak aksamit” (The New York Times), stał się odbiciem amerykańskiej kultury. Lizz opowiadając historie wykracza poza podziały społeczne, stwarza głębokie poczucie więzi i miłości do ludzi.

"

W szkole fascynowała mnie głównie współczesna muzyka gospel, która rzeczywiście miała w sobie odcienie bluesa, R&B oraz jazzu. I czuję się z tymi wszystkimi gatunkami po trosze związana. Zaczęłam mieszać te wszystkie gatunki, bo to mi najbardziej odpowiada.

"