Shura "Nothing's Real" - Tydzień Płyty w Radiu ZET Chilli

18.07.2016 16:38
Fotografia: . mateirały prasowe
Shura "Nothing's Real" - Tydzień Płyty w Radiu ZET Chilli

Na płycie „Nothing’s Real” znajdziemy 13 utworów, w tym znane już doskonale utwory jak „2Shy”, „Touch” czy „White Light”.

„Śpiew Shury sprawia, że dusza drży, a serca, choć przez nikogo nie złamane, łamią się” - Pitchfork „Miękki pop, nieco w stylu lat ‘70 i ’80 przefiltrowany przez R&B z lat ’90… Shura to poważna sprawa” - Fader „Marzycielska, melancholijna… usiądź i posłuchaj” - Sunday Times „Nieco chropowaty, grunge’owy i frapujący” - Elle.

Shura to młoda, brytyjska piosenkarka z rosyjskimi korzeniami. Śpiewa, produkuje, miksuje (m.in. dla Jessie Ware). Zaszyta w swoim pokoju w londyńskiej dzielnicy Shepherds Bush spędziła ostatnie dwa lata niespiesznie doskonaląc swoją muzykę, pisząc szereg niesamowitych singli („Indecision”, „2Shy” oraz „White Light”).

Pierwszym singlem promującym album był „Touch”. Z 30 mln wyświetleń na YouTube, utwór stał się jednym z największych sukcesów blogerskich ostatnich lat.
Kawałek pojawił się znikąd: pierwsza kompletna piosenka autorstwa i produkcji Shury, która wylądowała w Internecie ze skromnym teledyskiem nakręconym przez samą artystkę z udziałem jej przyjaciół.

Utwór szybko rozprzestrzenił się w sieci i zyskał rzeszę fanów, także wśród znanych artystów - od Deva Hynes’a i Jungle po Kylie Minogue i Mumford Sons (zagrali cover utworu Shury „2Shy” w Live Lounge).