Show me your face - indywidualna wystawa Lii Kimury

05.09.2019 12:04
Fotografia: Chillizet
Show me your face - indywidualna wystawa Lii Kimury

Wystawa Show me your face prezentuje najnowsze prace wschodzącej malarki Lii Kimury. Artystka posiada polsko-japońskie korzenie, a obecnie żyje i tworzy w Warszawie.

Jej wrażliwa sztuka cieszy się w ostatnich latach z ogromnym zainteresowaniem prywatnych kolekcjonerów, którzy doceniają warsztat i kunszt malarski Kimury. Dom Aukcyjny Desa Unicum okrzyknął ją najciekawszym odkryciem ostatnich lat. 

Druga w tym roku indywidualna wystawa powstała we współpracy z Galerią Wejście przez sklep z platerami. Intymna przestrzeń mieszcząca się w centrum Warszawy przy ulicy Ogrodowej, doskonale akcentuje kameralny charakter zagadkowych płócien artystki.

Portrety nieznanych staną się pretekstem do zastanowienia się nad tym, jak czytać sztukę pełną emocji i doświadczeń? Tytułowy akt ujawnienia tożsamości - zaproszenie do pokazania twarzy - to symboliczny ukłon w stronę autoterapeutycznej roli sztuki.  

Lia Kimura - malarka i projektantka o polsko-japońskich korzeniach. Twórczość Kimury jest związana w dużej mierze z miejscem jej pochodzenia, poszukiwaniem tożsamości i uczuciami granicznymi: doświadczeniem śmierci, wyobcowania i nadziei. Prace malarskie reprezentują zarówno tradycyjną formę wyrazu jak i podejście eksperymentalne, w którym figuratywne ciało wraz z towarzyszącą mu abstrakcyjną materią stały się kluczowymi tematami rozważań twórczych.

Artystka obecnie żyje i tworzy w Warszawie, gdzie w 2016 roku rozpoczęła swoją działalność jako zawodowa artystka i projektantka ubioru. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach i regularnie pojawiają się na aukcjach sztuki polskich domów aukcyjnych. Artystka współpracuje z Galerią Nanazenit oraz jest finalistką konkursu Fresh Legs 2019 organizowanej przez berlińską Galerie Heike Arndt.

Show me your face

Indywidualna wystawa Lii Kimury

Wejście przez sklep z platerami, Warszawa

Wernisaż: 11 październik 2019

Ekspozycja: 12 październik – 10 listopad 2019 w godzinach otwarcia galerii