Salt Wave Festival – wyjątkowe wydarzenie muzyczne

Monika Karbarczyk
09.08.2023 09:40
Fotografia: Salt Wave Festival/ . Damian Kujawa
Salt Wave Festival

Sam Tompkins, Jack Garratt, Lola Marsh, Ralph Kamiński, Bass Astral, Crooked Colours, Rosalie, bracia Kacperczyk, BOKKA to tylko niektórzy artyści, których można było zobaczyć podczas 4. edycji Salt Wave Festival w Jastarni na Mierzei Helskiej. Przez dwa dni, mimo kapryśnej pogody, miejscowość ta wypełniona była festiwalową energią. My też tam byliśmy i w rytm wspaniałej muzyki podrygiwaliśmy.

W dniach 4-5 sierpnia 2023 r. odbyła się 4. edycja niezwykłego muzycznego spotkania, jakim jest Salt Wave Festival organizowany w Jastarni na Mierzei Helskiej. Wspaniała atmosfera, niezwykli artyści, energetyczna muzyka oraz inspirujący ludzie (nie tylko na scenie, ale przede wszystkim wśród widowni), trzy sceny muzyczne, a to wszystko w otoczeniu cudownej natury, jaką oferuje Półwysep Helski o tej porze roku.

Kto grał na Salt Wave Festival 2023?

Na Salt Wave Festival były 3 sceny muzyczne: main stage, Wave stage oraz Porsche stage. Na głównej scenie zagrali, m.in.:

 • Rosalie, które zaprezentowała materiał z debiutanckiej płyty Motherlode,
 • Kacperczyk – bracia porwali publiczność do zabawy m.in. utworami "Pokolenie końca świata", "Moje najlepsze lata" czy "Awionetki",
 • Lola Marsh, czyli pochodzący z Izraela indie-popowy zespół (Yael Shoshana Cohen oraz Gil Landau oczarowali publiczność),
 • BOKKA – muzycy tej formacji również nie zawiedli, ich muzyka będąca połączeniem elektroniki, synth popu i rocka alternatywnego, porwała publiczność festiwalową; zespół wykonał m.in. "Town of strangers", "K&B", "Paper Fuse" oraz "Apocalypse Afterparty",
 • Crooked Colours – duet z Australii porwał wszystkich do tańca, 
 • Jann, który postawił na ambitny pop oraz muzykę alternatywną,
 • Szczyl – młody raper, który powrócił do swoich muzycznych korzeni, można było usłyszeć utwory, takie jak "Byłaś ze mną wczoraj", "Anastazja", "Hipokryta" z ostatniej płyty "Polska Floryda",
 • Ralph Kaminski – jak zwykle w najlepszej formie, zaprosił wszystkich na bal,
 • Sam Tompkins, który rozpoczął koncert swoim największym "Time Will Fly",
 • Jack Garratt – zaprezentował "one man show", twórca przebojów, takich jak "Surprise yourself", "Breathe" czy "Worry" nie tylko śpiewał, ale również grał na gitarze, perkusji i klawiszach,
 • Agar Agar – francuski duet swoim wspaniałym występem zakończył koncerty ma głównej scenie.

Kto grał na Wave Stage i Porsche Stage?

Koncerty na głównej scenie szły zgodnie z planem, ale na innych impreza trwała nawet do 3.00 nad ranem. Na Wave Stage oraz Porsche Stage zagrali równie wspaniali artyści, m.in.: Maks Łapiński, Bass Astral, Nimm2, Safario, Święty Bass, Semprey, Monster, duet Kacha b2b Semprey, O’Sullivan, oraz grupa KAMP!.

Salt Wave Sessions, czyli muzyczna rozgrzewka

Salt Wave Festival odbył się 4-5 sierpnia 2023 r., ale festiwalowa publiczność była przygotowywana do tego wspaniałego wydarzenia odpowiednio wcześniej, czyli podczas Salt Wave Sessions x Chałupy 6. Był to cykl weekendowych koncertów pod patronatem radia Chillizet i we współpracy z przyjacielem festiwalu, czyli Chałupami 6. W ramach tego wydarzenia zagrali Faustyna Maciejczuk (14.07), Miętha (21.07) oraz The Cassino (28.07). Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny.

Zatoka Salt Wave Festiwal
Fotografia: Zatoka Salt Wave Festiwal/ Maciej Chomik

Salt Wave Festival to święto muzyki, ale nie tylko

Nie samą muzyką człowiek żyje (choć pewnie wielu, by się z tą tezą nie zgodziło)... Miejsce festiwalu sprzyja aktywnemu odpoczynkowi. Tydzień przed festiwalem miłośnicy sportów wodnych mogli popływać na kajcie, spróbować sił w windsurfingu lub surfingu, poćwiczyć jogę przy zachodzie słońca, wybrać się na spływ z riderami... oczywiście pod czujnym okiem mistrzów i instruktorów, wśród których byli uznani kitesurferzy, m.in. Aaron Hadlow, Reno Romeu i Rita Arnaus. Warto było szlifować swoje umiejętności. Dla najlepszego czekał wspaniała nagroda – kite Duotone Rebel SLS Porsche Edition.

Podsumowując, festiwal i imprezy poprzedzające go to wydarzenie, które warto zobaczyć. Oprócz wspaniałej muzyki można również aktywnie spędzić czas. Atrakcje znajdą się również dla smakoszy dobrego jedzenia (food court), osób spragnionych odpoczynku (strefy chillu), dyskotek (silent disco) i instagramowych fotek (zdjęcie z neonem w wodzie na tle zachodzącego słońca to już festiwalowa tradycja).

Ważna informacja

Jeśli nie było Cię na tegorocznym festiwalu, ale bardzo chciałbyś w nim uczestniczyć, to wyjmij kalendarz i wpisz datę 2-3 sierpnia 2024 r., miejsce: Jastarnia. W tych dniach odbędzie się 5. edycja festiwalu. Już teraz zapraszamy! Bilety są dostępne w sprzedaży na: www.eventim.pl.

Organizatorem Salt Wave Festival jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Sponsorzy festiwalu: Porsche Polska i Brooklyn. Partnerzy – Gmina Jastarnia i VW Samochody Dostawcze. Patroni medialni: Chillizet, wyborcza.pl, "F5", cgm, "Prestiż Magazyn Trójmiejski", muno.pl, i "K MAG". Przyjaciele festiwalu: Chałupy 6, SKS, Surf Inc., kino Żeglarz i SmoothSail Music.