Rozmowa z Dorotą Segdą

19.12.2017 12:22
Fotografia: grafia: East News
Dorota Segda

Prof. dr hab. Dorota Segda – Odznaczona Srebrnym Medalem Gloria Artis, aktorka narodowej sceny Teatru Starego w Krakowie i rektor Akademii Sztuk Teatralnych, gościła w studiu Chillizet.

Jej przygoda z teatrem zaczęła  się na początku lat osiemdziesiątych, kiedy to dostała się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jako studentka szybko zyskała uznanie i jeszcze na studiach dołączyła do zespołu Teatru Starego, z którym  związana jest do dzisiaj. Jedna z ulubionych aktorek wybitnych osobistości polskiego teatru. Jerzego Jarockiego i Jerzego Grzegorzewskiego.

Rozmawiać z tak utytułowaną personą to nie lada zaszczyt. Dostąpił go naczelny specjalista Chillizet od spraw teatralnych – Rafał Turowski. Poruszane przez niego wątki dotyczyły nie tylko teatru, jego wartości w dzisiejszych czasach i zmian, jakie w nim zachodzą, ale także pracy ze studentami i życia starej szkoły ubranej w nową nazwę - Akademii Sztuk Teatralnych. Dlaczego Pani Rektor wraz z zarządem uczelni postanowiła zmienić nazwę placówki? Jakie były przesłanki do zmiany patrona uczelni? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z jedną z najciekawszych osobistości polskiej sceny teatralnej.