Resztki na stół - będzie pysznie!

27.12.2017 11:49
Fotografia:
Resztki na stół - będzie pysznie!

Wystarczy pomysł, dobre chęci i odrobina czasu i już danie z resztek gotowe. Będzie jak w wytwornej restauracji z gwiazdkami michelin. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia namawiamy do wykorzystania świątecznych resztek jedzenia i tworzenia królewskich przepisów. To jest proste, zdrowe, oszczędne i coraz bardziej popularne na świecie.

Sylwia Majcher z zawodu dziennikarka, z pasji kucharka, autorka bloga Kuchnia w formie przekonuje, że marnowanie jedzenia jest passe i namawia do eksperymentowania w kuchni.

"

W marcu na rynku pojawi się moja książka „Resztki na stół”. Znajdziecie w niej kilkadziesiąt przepisów, które podpowiedzą jak wykorzystać resztki jedzenia zamiast wyrzucać je do śmieci – mówi autorka popularnego bloga.

"

Według najnowszych danych  badań Millward Brown przeprowadzonych na zlecenie Federacji Polskich Banków Żywności aż 60. proc. pytanych przyznaje się do marnowania produktów. Prawie jedna trzecia rodaków wyrzuca artykuły spożywcze.

O ciekawostkach kulinarnych, przepisach i sposobach na niemarnowanie jedzenia Dagmara Kowalska rozmawiała z Sylwią Majcher w Chillizet.