Na antenie:

Rebeka zagra na ZET Chilli Live Session już 12.05

11.05.2016 19:46
Fotografia: facebok.com/RebekaDuo
Rebeka zagra na ZET Chilli Live Session już 12.05

Iwona Skwarek oraz Bartosz Szczęsny - duet Rebeka, który wystąpił na ostatniej ZET Chilli Live Session już 12.05. Zespół zaprezentował między innymi materiał z ostatniej płyty pod tytułem "Davos".

Początkowo Rebeka była solowym projektem Iwony Skwarek. W 2010 roku dołączył do niej Bartosz Szczęsny. Miał ją wesprzeć przy aranżowaniu utworów na koncerty – został na stałe. Bardzo aktywna koncertowo grupa długo przygotowywała się do wydania debiutanckiego albumu, ale trud się opłacił. Ich debiutancki krążek - "Hellada" znalazł się na wysokich pozycjach wielu muzycznych podsumowań roku 2013, a Gazeta Wyborcza przyznała jej tytuł Polskiej Płyty Roku.

Ich ostatni album „Davos” jest dojrzalszy, choć odrobinę bardziej dziki niż „Hellada”. Brzmienia syntezatorów przeplatające się z gitarami to kontynuacja zamysłu grania muzyki elektronicznej na żywo. Jest to materiał pełen różnorodnych piosenek - od melancholijnych, po klubowe energetyczne brzmienia.

Występny na żywo to ważna kwestia dla obojga muzyków, którzy ciężko pracują nad brzmieniem live, bo nie chcą po prostu odtwarzać materiału nagranego w studio. Dzięki temu na koncertach Rebeki często może nam się wydawać, że dany utwór słyszymy po raz pierwszy. Tak było również w przypadku koncertu na ZET Chilli Live Session, relacje z tego wydarzenia opublikujemy już wkrótce!