"Razem z Ukrainą" - koncert charytatywny w Łodzi

Weronika Domoradzka
14.03.2022 09:49
Fotografia: Materiały prasowe
"Razem z Ukrainą" - koncert charytatywny w Łodzi

“Razem z Ukrainą” - wyjątkowy koncert charytatywny, który odbędzie się 20 marca w Łodzi. Transmisja z koncertu na antenie stacji TVN i Player.pl - 20 marca o godzinie 20:00.

Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH), która od 2014 roku prowadzi stałą misję w Ukrainie.

Wystąpią największe gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny muzycznej. Wśród nich VitoBambino, Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah,

Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Tina Karol, Dagadana, Jerry Heil, Daria Psekho.

Repertuar wieczoru wypełnią współczesne utwory oraz te, które już na stałe zapisały się w historii polskiej i ukraińskiej muzyki. Do projektu włączyli się również wybitni polscy aktorzy – m.in.: Maja Komorowska, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Andrzej Seweryn, którzy swoimi występami dopełnią część muzyczną wydarzenia.

Dyrektorem muzycznym koncertu jest Wojciech Urbański – kompozytor i producent, autor muzyki do filmów, seriali i słuchowisk. Koncepcja wydarzenia powstaje w porozumieniu z Anną Stavychenko, Dyrektorką Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej, przebywającą obecnie w Polsce. W składzie zespołu oraz chóru towarzyszącego występom na scenie znajdą się polscy oraz ukraińscy wykonawcy. Projekt realizowany jest również we współpracy z Teatrem Polskim w Warszawie.

“Razem z Ukrainą” to niezwykłe wydarzenie muzyczne zorganizowane w geście solidarności z osobami uciekającymi przed wojną. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 2014 roku prowadzi stałą misję w Ukrainie. Minimalna cena biletu “cegiełki” to 20 zł. Podczas koncertu możliwe będzie wysyłanie specjalnych SMS-ów, które również zasilą zbiórkę funduszy. Wszyscy artyści zaangażowani w projekt zrzekli się honorariów.