RÓŻ SIĘ! Badaj się i bądź zdrowa!

Materiał promocyjny
13.10.2023 14:59
Fotografia:
RÓŻ SIĘ! Badaj się i bądź zdrowa!

Październik na całym świecie uznawany jest za Miesiąc Świadomości Raka Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka. Różowy miesiąc w Domu Mody Klif to czas rozmów o profilaktyce, konieczności regularnych badań i nowoczesnym leczeniu nowotworów piersi. Akcja ma na celu pobudzenie świadomości i czujności onkologicznej.

Rak piersi stanowi jedno z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych współczesnego świata, będąc najczęściej występującym nowotworem u kobiet na całym globie. W Polsce, w ostatnim stuleciu, stał się on jednym z największych zagrożeń przedwczesnej umieralności wśród kobiet, dotykając przede wszystkim pacjentki po 50 roku życia. Decydujące znaczenie w zapobieganiu i zwalczaniu tego nowotworu ma profilaktyka i wczesne wykrywanie oparte na regularnych badaniach mammograficznych.

Badaj się i bądź zdrowa!

- Profilaktyka zdrowia jest kluczowa, dlatego podczas różowego października inspirujemy, edukujemy i zachęcamy do otoczenia siebie troskliwą opieką. Nasza kampania pod hasłem "RÓŻ SIĘ! Badaj się i bądź zdrowa" ma na celu nie tylko podniesienie świadomości, ale także dostarczenie konkretnej pomocy i wskazówek, które mogą uratować życie. Rak piersi to globalne wyzwanie zdrowotne, które dotyka wielu kobiet, i nasza misja polega na zapewnieniu im wsparcia oraz edukacji na temat profilaktyki zauważa Emilia Załuska – Dyrektor Domu Mody Klif - Drogie Panie, badajmy się! Właściwa edukacja i regularne badania mammograficzne są kluczowe w walce z rakiem piersi. Świadomość i czujność onkologiczna są naszą tarczą przeciwko tej groźnej chorobie.

Różowy miesiąc w Domu Mody Klif

Razem możemy zrobić wiele, aby zmniejszyć liczbę przypadków tej choroby i wspólnie pracować nad zdrowszą przyszłością. W ramach kampanii RÓŻ SIĘ! Badaj się i bądź zdrowa" przygotowaliśmy szereg działań, które mają na celu wspieranie zdrowia kobiet i edukację na temat profilaktyki raka piersi. W październiku zapraszamy wszystkie Panie do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz udziału w różnego rodzaju wydarzeniach, które pomogą podnieść świadomość na ten temat – podkreślaAneta Brzezińska – Dyrektor Marketingu Domu Mody Klif.

W ramach akcji, przez cały październik zapraszamy do Domu Mody Klif na:

  • bezpłatne badania profilaktyczne,
  • warsztaty z samobadania piersi,
  • prelekcje z lekarzami różnych specjalizacji,
  • serię spotkań z fundacjami, których podopieczne podzielą się swoimi historiami o tym jak wygrały z chorobą,
  • bezpłatne konsultacje z brafitterkami.

Harmonogram działań i spotkań:

12 października o godz. 18:00:

- spotkanie z Dorotą Gardias i lekarzami

13 października:

Warsztaty z samobadania piersi

19 października o godz. 18:00:

spotkanie z Anną Kalczyńską i amazonkami fundacji Kochasz Dopilnuj

20 października:

Warsztaty z samobadania piersi

21 października:

Na parkingu stanie BadaBus z badaniami:

  • Dla kobiet: test DNA BRCA1 - test oparty jest na badaniu genu BRCA1, nierzadko związanego z zachorowaniem na raka piersi i jajnika.
  • Dla mężczyzn: test PSA z krwi - test wykorzystywany do wykrywania oraz śledzenia przebiegu raka prostaty, a także wykrywania łagodnego przerostu gruczołu krokowego.

25 października:

K2 Spotkania na szczycie Kobiecego zdrowia z dr.Cubala

Więcej informacji oraz zapisy na: www.warszawa.klif.pl/badajsie

Badania profilaktyczne