Pozwól się porwać w świat młodego kina!

Weronika Domoradzka
23.05.2022 11:15
Fotografia:
Pozwól się porwać w świat młodego kina!

10. jubileuszowa edycja Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach startuje już w najbliższy poniedziałek!

10. jubileuszowa edycja Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach startuje już w najbliższy poniedziałek! Zapraszamy na wspólne uroczyste otwarcie! Będą uśmiechy, łzy wzruszenia, wspaniałe premiery filmowe dla dzieci (Detektyw Bruno) i młodzieży (Sublime). Nie zabraknie również pysznego tortu Ostatnie bilety czekają!

W warszawskim kinie Kinoteka widzimy się przez dwa tygodnie (23 maja - 5 czerwca). Część filmów zobaczycie również online (23 maja - 12 czerwca).

Zaproście rodzinę, znajomych, szkołę, klasę! To Wy - młodzi, tworzycie ten Festiwali jego energię, macie wpływ na wyświetlane filmy i na to, co dzieje się wokół nich - wydarzenia, spotkania, dyskusje. Nie wyobrażamy sobie tego wszystkiego bez Was!

 

W programie Festiwalu nie zabraknie konkursów na najlepszy film pełnometrażowy oraz krótkometrażowy w kategoriach: dzieci i młodzież. Spośród propozycji zwycięzcę wyłonią składy jurorskie: dzieci, młodzieży, rodziców, specjalistów i specjalistek z Polski (ZEF - Zespół Edukatorów Filmowych) i Europy (ECFA - Europejskie Stowarzyszenie Filmów dla Dzieci) i co najważniejsze - publiczności.

 

Wśród programowych propozycji nie zabraknie naszych sekcji specjalnych, wśród których:

●     10 na 10, czyli dycha polskich produkcji filmowych dla młodych widzów z ostatniej dekady - WSTĘP ZA FREE,

●     Kino w Trampkach. Naturalnie! – filmy związane z naturą i jej tajemnicami, którym towarzyszyć będą specjalne warsztaty i spotkania,

●     Young Vibes – prezentacja filmów stworzonych przez młodych twórców połączona
z uroczystą galą - WSTĘP ZA FREE.

 

Oprócz pokazów filmowych, zapraszamy na warsztaty, dyskusje wokół wybranych filmów, kinotrampkowy klub filmowy oraz fotograficzną wystawę plenerową, którą można oglądać na ogrodzeniu Parku Ujazdowskiego (ul. Piękna).    

 

To nie wszystko! W końcu świętujemy 10. urodziny!

Wisienka na jubileuszowym torcie to MASTERCLASS z Janem Komasą. Znany przede wszystkim jako twórca takich filmów, jak “Sala Samobójców”, “Miasto 44”, “Boże Ciało”
 i “Sala Samobójców. Hejter”. Tworzy filmy niebanalne, wymagające i oparte na wnikliwej obserwacji. Proponowane przez niego portrety psychologiczne młodych ludzi stają się wyrazem całych pokoleń. Tym razem Jan Komasa poprowadzi swój masterclass specjalnie dla naszych gości, podczas Festiwalu Kino w Trampkach. Podzieli się swoją historią, wskazówkami i przede wszystkim wiedzą, którą zdobywał przez ostatnie lata.

 

Część filmów dostępna będzie w języku ukraińskim i angielskim. Szczegóły na naszej stronie.

Do zobaczenia w Kinotece i na www.kinowtrampkach.pl!