Parov Stelar powraca! Król electro swingu zagra 21 listopada na warszawskim COS Torwar.

Weronika Domoradzka
26.10.2022 09:09
Fotografia:
Parov Stelar powraca! Król electro swingu zagra 21 listopada na warszawskim COS Torwar.

Marcus Fuereder, znany publiczności jako Parov Stelar, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie austriackich artystów.

Jego „Electro Swing” otworzyło drogę do zupełnie nowego, wymykającego się definicjom gatunku muzyki. Po tym jak Parov Stelar oddał się całkowicie drodze muzycznej, podczas pandemii zaprezentował w swoim rodzinnym mieście Linz efekt drugiej pasji – sztuki wizualnej – wystawę z 25 wielkoformatowymi dziełami. Teraz Parov wraca do muzyki, już pracując nad nowym albumem, którego premiera zaplanowana jest na marzec 2022. Pierwsze single usłyszymy jeszcze w tym roku, a wisienką na torcie będzie dokument „Voodoo Sonic”, który pokaże fanom świat Parov Stelar z nowej perspektywy.

Parov Stelar ma na koncie już ponad 1000 koncertów i zagranych festiwali na całym świecie. Na trasę Venom Tour 2022 zespół przygotował specjalną koncepcję, zupełnie nowe aranże, design sceny i kilka niespodzianek. „To będzie najlepsze doświadczenie koncertowe, jakie do tej pory stworzył Parov Stelar. Jesteśmy szczęśliwi i nie możemy się doczekać reakcji publiczności.” – mówi artysta.