Oskary 2018 bez zaskoczeń

07.03.2018 15:28
Fotografia: grafia: EAST NEWS
Oscary

Gdy emocje związane z 90. galą rozdania Oscarów opadły, w naszym studiu zagościli Jan Stąpor, krytyk filmowy oraz dziennikarz filmowy, Jacek Sobczyński. 

Wraz z prowadzącą Dagmarą Kowalską nasi goście odkryli przed słuchaczami swoje wrażenia i opinie odnośnie tegorocznego rozdania nagród Akademii Filmowej oraz nominowanych produkcji. W dyskusji pojawiły się też kategorie często pomijane w oscarowych dyskusjach i skrajne opinie. 

„Film mam obejrzany na świeżo, jestem w nim absolutnie zakochany. Tam jest wszystko to, czego szukam w kinie. Jest piękna lekkość w opowiadaniu bardzo osobistej historii, uniwersalnej też zarazem. Jest fantastyczny humor, są niesamowite sceny dramatyczne. To też bardzo ważny film à propos tego, jak kobieta jest przedstawiana w kinie amerykańskim” – mówił Jacek Sobczyński. 

Nawet jeżeli nie udało nam się jeszcze obejrzeć wszystkich nominowanych tytułów, uda nam się zdecydować które z nich są warte szczególnej uwagi. Dowiemy się też dlaczego zdaniem goszczących w naszym studiu krytyków tegoroczny Oscar dla najlepszej aktorki filmowej nie powędrował w ręce Maryl Streep.