Nowy Spektakl w Tetarze Imka „Czworo do Poprawki” posiada konkretną misje

22.01.2019 08:16
Fotografia: materiały prasowe
Nowy Spektakl w Tetarze Imka „Czworo do Poprawki” posiada konkretną misje

Czworo do Poprawki” to nowa produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki w gwiazdorskiej obsadzie, połączona z kampanią społeczną #pokochajmysie.

Fundacja Garnizon Sztuki rozpoczyna nowy projekt, którego zwieńczeniem będzie galowa premiera spektaklu „Czworo do Poprawki” Cezarego Harasimowicza. Premiera planowana jest na 8 lutego 2019 roku w Teatrze IMKA w Warszawie. W spektaklu wystąpią: Katarzyna Herman, Piotr Machalica, Agnieszka Sienkiewicz i Marcin Korcz, a reżyserować będzie młoda, zdolna reżyserka Agnieszka Baranowska. To już trzecia, po "Pozytywnych" i "Polowaniu na Łosia", produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki.

 

„Czworo do Poprawki” to komediodramat o tym, że zawsze jest szansa, by na nowo zakochać się we własnej żonie, albo we własnym mężu. W ramach projektuplanowana jest szeroko zakrojona akcja społeczna o wieloznacznym i uniwersalnym tytule #POKOCHAJMYSIE. Pragniemy wywołać szeroką dyskusję na temat: "Czy miłość może trwać całe życie?”. Żyjemy w czasach, w których nie pracujemy nad relacjami w związku, w czasach, w których gdy pojawiają się nieuchronne problemy, zniechęcona para szybko podejmuje decyzje o rozstaniu. Czy kiedyś było inaczej? Inaczej, czyli jak?

 

czworo

Do kampanii #POKOCHAJMYSIE zaprosiliśmy pary, które mają 50, 60, a nawet 70 lat małżeńskiego stażu. Zgodziły się wziąć udział w nagraniu i przed kamerą opowiedziały nam bardzo pięknie o sobie odpowiadając jaki jest sekret ich długoletniego związku? Dzięki temu powstał najpiękniejszy film wszech czasów o miłości, którego premiera będzie miała miejsce niebawem na łamach portalu Onet.pl. Podejmiemy także szereg innych działań promujących ideę kampanii. Spróbujemy wywalać jak najwięcej pozytywnych emocji, myśli, gestów, słów... To ważne, by w dobie tak wielkich podziałów i wszechobecnego hejtu przywołać ciepłe uczucia, uśmiech, wzruszenie i refleksję. Pokazać, że to czasem te najdrobniejsze gesty i słowa, najprostsze i pozornie banalne sprawy budują to co w życiu najpiękniejsze i najważniejsze.

 

Spotykają się w pensjonacie: starsze, przeżyte małżeństwo, by podjąć ostatnią próbę ratowania ich rozpadającego się związku oraz pełna emocji i namiętności młoda para, by na łonie natury począć dziecko, które ostatecznie scementuje ich związek. Każda z tych par ma inne problemy, jednym i drugim trudno się ze sobą porozumieć. Jaki będzie finał tego spotkania? Gdy stare skrzyżuje się z młodym? Czy starsi będą się kochać jak dawniej? A młodzi? Może... jak nigdy dotąd? I czy karetka pogotowia zdąży przyjechać na czas?

 

OBSADA:

LUCY– Katarzyna HERMAN/Grażyna WOLSZCZAK

OLGIERD – Piotr MACHALICA/Wojciech WYSOCKI

EWA – Agnieszka SIENKIEWICZ

ADAM – Marcin KORCZ

 

AUTOR: Cezary HARASIMOWICZ

REŻYSERIA: Agnieszka BARANOWSKA

SCENOGRAFIA i KOSTIUMY: Ewa GDOWIOK