"Niebowoda" - nowy spektakl dla najmłodszych dzieci w Teatrze Niewielkim

21.10.2019 11:01
Fotografia: Materiały prasowe
"Niebowoda" - nowy spektakl dla najmłodszych dzieci w Teatrze Niewielkim

Co o świecie wie roczne dziecko? Strasznie mało i ogromnie dużo. Mały człowiek jest ciekawy świata i wszystkiego, z czym styka się pierwszy raz. Jest odkrywcą, badaczem i pionierem, dlatego patrzy na świat jak nikt z nas dorosłych i on sam nigdy później. 

Jednym z pierwszych, dziecięcych odkryć jest woda. Dziecko podświadomie pamięta, że zanim zaczęła się jego ziemska przygoda, pływało przez długi czas w oceanie maminego brzucha. Teraz na nowo poznaje wodę, w której można się kąpać i którą można pić. Tę rzecz, której nie da się złapać, bo jest miękka i ucieka między palcami, ciepła lub chłodna, pluszcząca, szemrząca i chlapiąca. Jaka wspaniała rzecz do zabawy!

A wysoko, wysoko nad wodą i wszystkim innym jest niebo. Niebieskie, czasem szare lub różowe; niebo, z którego zdarza się, że kapie woda!… Najpiękniejsze niebo to błękine z białymi obłoczkami. A po niebie fruwają ptaki, latawce, samoloty. Unosi się puch z dmuchawców. Z nieba patrzy na nas i ogrzewa nas słońce, a nocą gwiazdy mrugają i błyszczą. 

I niebo, i woda są pełne czarów i cudowności. Są źródłem niekończących się odkryć i niezwykłych doznań.  

NIEBOWODA to projekt teatralny skierowany do naj-najmłodszej widowni w wieku 0,8 - 2,5 lat oraz rodziców, łączący cechy widowiska plastycznego, muzycznego perfomansu i spektaklu teatralnego. To przyjazna przestrzeń, w której maluszki wraz z dorosłymi mogą zanurzyć się w świat niezwykłych doznań wizualnych, dźwiękowych i dotykowych, i dzięki wyobraźni odbyć pełną poezji i piękna duchową podróż.

Spektakl zrealizowany przez Fundację “Teatr Niewielki” i współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Pokazy premierowe - 26 października 2019. 

Teatr Niewielki, Soho Factory, Mińska 25 bud. 74.