Networking w biznesie na wagę złota

10.10.2019 10:30
Fotografia: Chillizet
Networking w biznesie na wagę złota

Czym jest networking w biznesie i dlaczego warto się go nauczyć? To pytanie spędza sen z powiek niejednego menedżera. Aby znaleźć właściwą odpowiedź, trzeba posłuchać rad Grzegorza Turniaka – który uznawany jest w środowisku za prawdziwego mistrza relacji w biznesie.

Miał pracować w elektrowni atomowej w Żarnowcu, na szczęście nie powstała. Na Politechnice Warszawskiej stwierdził, że najbardziej fascynuje go wpływ i relacje. Umiejętności te odkrył robiąc testy Gallupa. Dziś Grzegorz Turniak dzieli się kulisami skutecznego networkingu i zdradza swoje sekrety w rozmowie z Kubą Sito w programie Biznes przez Sito.

Jaka jest więc recepta na skuteczny networking? Grzegorz Turniak opracował własną, składającą się 5 elementów. - Nazwałem ją zasadą 5P. Przede wszystkim do networkingu trzeba się PRZYGOTOWAĆ, zdobyć najwięcej informacji o wydarzeniu, o osobach w nim uczestniczących. Drugi etap to PRZEŁAMANIE lodów, czyli najogólniej mówiąc nawiązanie kontaktu. Trzecim P są POGADUSZKI, POGAWĘDKI, które są inwestycją w relację. Po czwarte, należy się PRZEMIESZCZAĆ i PRZEDSTAWIAĆ innym. 5 etapem, często pomijanym jest PODTRZYMANIE RELACJI, czyli najogólniej mówiąc followup. Więcej dowiecie się z podcastu.Grzegorz Turniak - niestrudzony orędownik wartościowych idei: networkingu, minglingu, zarządzania talentami i karierą. W lutym 2006 roku założył i do grudnia 2012 był prezesem firmy BNI Polska. Założył i prowadził z partnerami The Top Careers Club. Poprzednio w swojej karierze pełnił m.in. funkcje Prezesa jobpilot Polska, HR Sector Sales Manager – SAP Polska, Managing Director – Neumann Management Institute, Dyrektora Polskiej Międzynarodowej Szkoły Zarządzania. Należy do TOP10 głosów polskiego Linkedin.