Największy festiwal showcase’owy w Polsce odkrywa pierwsze karty. Kogo zobaczymy na Great September?

Weronika Domoradzka
13.04.2022 14:28
Fotografia:
 Największy festiwal showcase’owy w Polsce odkrywa pierwsze karty. Kogo zobaczymy na Great September?

Festiwal Great September nabiera kształtów. Czas przedstawić pierwszych artystów, którzy wystąpią na premierowej edycji odbywającego się w Łodzi wydarzenia. 15-17 września na scenach kilkunastu klubów tego miasta pojawią się bracia Kacperczyk, Szczyl, waluśkraksakryzys, Frank Leen, Jakub Skorupa, Oysterboy, Franek Warzywa & Młody Budda, Jann, OvE, Zespół Sztylety, Czechoslovakia.

W drugiej połowie roku Łódź stanie się gospodarzem największego festiwalu showcase’owego w Polsce, imprezy, na której pojawią się najważniejsze postacie krajowej i europejskiej branży muzycznej. Wydawcy, menedżerowie, bookerzy, promotorzy i wielu innych - wszyscy oni przyjadą tu, by przez trzy wrześniowe dni i wieczory spotykać się, rozmawiać, współpracować, ale przede wszystkim oglądać i słuchać artystów, zarówno tych o rozpoznawalnej już marce, jak i kompletnych debiutantów.

Czerpiąc wzorce z najlepszych festiwali showcase’owych w Europie, takich jak niemiecki Reeperbahn czy holenderki Eurosonic, oraz bazując na doświadczeniu organizatorów w osobach Artura Rojka i Łukasza Minty, program Great September składać będzie się nie tylko z koncertów. Na uczestników czekać będą część konferencyjna, panele tematyczne oraz różnego rodzaju aktywności, w które zaangażować mogą się zarówno przedstawiciele środowiska muzycznego, jak i wszyscy ci, którzy zakupią karnety. Przypomnijmy - sprzedaż biletów ruszyła 30 marca. Szczegóły dotyczące cen i miejsc, w których można je zakupić, znajdują się na końcu tej wiadomości.

Czas uchylić rąbka tajemnicy i odwrócić karty skrywające nazwiska pierwszych artystów. Na Great September wystąpią m.in. Kacperczyk, czołowy bratersko-producencki duet w kraju, zgrabnie lawirujący między najnowszymi trendami, jedna z największych sensacji w polskim hip-hopie w ostatnim czasie, czyli Szczyl, niespodziewany nowy bohater rodzimej sceny gitarowej - waluśkraksakryzys, oraz człowiek-orkiestra i człowiek-zagadka w jednym, w którego muzyce mieni się mnóstwo kontrastów razem tworzących barwną mozaikę - Frank Leen. Prócz nich zagrają Jakub Skorupa, autor albumu „Zeszyt Pierwszy”, uznawanego przez część krytyków za jeden z najlepszych tekściarsko krążków, jakie ukazały się w mijającej dekadzie, nostalgiczno-romantyczny reprezentant sceny lo-fi indie - Oysterboy, Franek Warzywa & Młody Budda - projekt na pograniczu żartu, memów i muzyki rodem z najdalszych zakątków internetu, sensualny, momentami niemal rozerotyzowany Jann, łączący elementy elektroniki, r’n’b i popu w stylu Seana Nicholasa Savage’a czy RY X, bezkompromisowi i intrygujący krzewiciele brzmień spod znaku jazzu, punku i afrobeatu - OvE, trójmiejski kwartet nawiązujące do noiserockowej stylistyki spod znaku Fugazi - Zespół Sztylety, oraz wypełniający przestrzeń brzmieniem ciepłym jak wspomnienie wakacji i najtisowego indie trio Czechoslovakia.

Kolejne ogłoszenia wkrótce.

-------------------

Great September Showcase Festival & Conference odbędzie się w dniach 15-17 września w klubach i miejscach kulturalnych w Łodzi. Cena biletu na trzy dni wynosi 129 złotych (do 31 sierpnia, od 1 września cena wzrasta do 149 złotych). Wejściówki można kupić za pośrednictwem serwisów eBilet oraz Eventim. Szczegóły na naszej stronie:

.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Independent

Partner główny: Miasto Łódź

Partnerzy: Łódzkie Centrum Wydarzeń, MAKiS, EC1

Więcej informacji:

WWW:

Facebook:

Instagram:

Chcesz zagrać na Great September? Skontaktuj się z nami mailowo:demo@greatseptember.pl. Gatunek muzyczny – dowolny. Interesuje nas wszystko, co dobre.