„Mentors & New Gen. now”, czyli 3. edycja KTW Fashion Week

Patrycja Chudolinska
13.09.2019 15:29
Fotografia: Materiały prasowe
KTW Fashion Week

Największe wydarzenie mody w Polsce odbędzie się między 10 a 13 października. Tegoroczne spotkanie w Fabryce Porcelany w Katowicach ponownie będzie wspierać młode talenty i pokazywać kolekcje topowych polskich projektantów, ma być dialogiem i przenikaniem się różnych pokoleń w świecie mody.

Wyłącznym Partnerem-Szkołą Mody podczas KTW FW będzie włoska Polimoda, uczelnia znana na całym świecie, która ufunduje nagrodę w postaci miesięcznego kursu z zarządzania marką we Florencji, w lipcu 2020 roku, dla najlepszego ich zdaniem młodego, polskiego projektanta. Gościem specjalnym KTW FW będzie Arianna Casadei, która jest trzecim pokoleniem kierującym światowym imperium produkującym luksusowe buty. Wydarzeniem bez precedensu w Polsce będzie pokaz Haute Couture złożony z kolekcji Adama Leja – znanego w Europie kolekcjonera Haute Couture.

Podczas KTW Fashion Week zobaczymy w sumie prawie 30 pokazów mody.

Pomysłodawca wydarzenia, Rafał Wyszyński i Anna Puślecka – dyrektor kreatywna KTW Fashion Week i odpowiedzialna za media, chcą aby na wszystkich płaszczyznach wydarzenia wybrzmiało to, czym obecnie żyje świat mody i w jakim kierunku zmierza: ekologia, zrównoważona moda, nowe technologie, jakość, rzemiosło i wzajemne czerpanie z wizji świata różnych pokoleń. Bardziej niż pokazywanie ubrań na wybiegu liczy się dziś wypowiedź artystyczna. I o tym będzie traktować 3 edycja wydarzenia. Za oprawę wizualną jest odpowiedzialny Arek Vaz, dyrektor artystyczny KTW Fashion Week, współpracujący także z magazynami mody i projektantami.