Masters & Robots - tygiel innowacji ponownie w Warszawie

05.11.2018 15:55
Fotografia: Chillizet
Masters & Robots - tygiel innowacji ponownie w Warszawie

To właśnie świat jutra, który pokażemy podczas 2. edycji wydarzenia "Masters & Robots" w dniach 13-15 listopada. Szykujcie się na ogromną dawkę wiedzy na temat efektywnego wykorzystania nowych technologii oraz nowoczesnego zarządzania biznesem.

Motywem przewodnim wydarzenia jest transformacja cyfrowa i wpływ jaki wywrze na nas w ciągu 10 lat. W Polsce z transformacją cyfrową stykamy się głównie na polu teorii. Brakuje praktycznych przykładów wdrożeń i konkretnych studiów przypadku, którymi można się zainspirować. Nasza wiedza w zakresie nowych technologii jest ograniczona jedynie do wybranych dziedzin. Tymczasem technologii trzeba uczyć się całościowo, bo nigdy nie wiadomo, która będzie mieć dysruptywny wpływ na naszą branżę. Dlatego organizujemy ‘Masters & Robots’ – żeby udostępniać unikatową wiedzę z tego obszaru.

Edukacją uczestników ‘Masters & Robots’ zajmie się globalna elita wykładowców i praktyków. Zaproszeni goście pracują na co dzień w najbardziej dynamicznych ośrodkach technologicznych i biznesowych na świecie (np. Dolina Krzemowa, Izrael, MIT). Osoby uczestniczące w warsztatach będą mogły wejść z nimi w pogłębiony dialog i wynieść z ‘Masters & Robots’ jeszcze więcej.

W imprezę zaangażowane jest także Singularity University, którego warszawska filia – SingularityU Warsaw Chapter – zorganizuje w trakcie ‘Masters & Robots’ otwarte spotkanie.

Gośćmi ‘Masters & Robots’ będą m.in.:

Peter Gloor – jeden z największych autorytetów w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego z MIT. Peter nie jest jednak wyłącznie teoretykiem. Wraz z zespołem opracował i wdraża m.in. Happimeter – smartwatch służący do odczytywania emocji. Happimeter nie tylko określi nasze stany emocjonalne, ale i pozwoli je przewidzieć w danych sytuacjach, towarzystwie lub miejscach (z dokładnością do 94%!). Projekty Petera Gloora to spełnienie się wizji z serialu Black Mirror. Na ‘Masters & Robots’ opowie, jak zastosować swoją technologię do odczytywania nastrojów w dużych organizacjach.

Mark Post – wykładowca Singularity University, założyciel MosaMeat, twórca pierwszego hamburgera in-vitro, specjalista od rolnictwa molekularnego. Mark Post sprawia, że marzenie Winstona Churchilla o produkcji mięsa bez uboju zwierząt się spełnia. Pieniądze w jego wizję zainwestowali m.in. Sergey Brin (twórca Google’a) i Merck. Dziś MosaMeat jest jednym z globalnych pionierów w produkcji tzw. ‘czystego mięsa’. Na ‘Masters & Robots’ opowie dlaczego mięso in-vitro zmieni przyszłość jedzenia

Andra Keay – jedna z najbardziej wpływowych kobiet w świecie robotyki. Założycielka Silicon Valley Robotics, zajmującej się rozwojem rynku i komercjalizacją robotów. Andra pracuje nad wprowadzeniem osiągnięć robotyki do różnych branż i biznesów. Promuje też społeczne zastosowania robotów. Mentor, inwestor, doradca, wykładowczyni Singularity University. Zdeklarowana feministka. W przeszłości członkini australijskich zespołów punkowych. Śledź ją na @RobotLaunch

 

Natasha Vita-More – królowa transhumanizmu, założycielka Humanity +, największej organizacji promującej tę filozofię. Zaprojektowała model człowieka przyszłości – Primo Posthuman – artystyczną wizję ludzkiego gatunku. Natasha jest doradcą Singularity University, autorką wielu prac z zakresu doskonalenia człowieka i radykalnego przedłużania życia. Na ‘Masters & Robots’ opowie o biznesowej stronie transhumanizmu. Śledź ją na @NatashaVitaMore

Organizatorem ‘Masters & Robots’ jest Digital University – instytucja specjalizująca się w edukacji z zakresu transformacji cyfrowej i kompetencji przyszłości oraz wyłączny przedstawiciel Singularity University w Polsce.