Magia kina – rozmowa z Barbarą Hollender

27.12.2017 14:07
Fotografia:
Magia kina – rozmowa z Barbarą Hollender

Kino jest nieodłącznym elementem nowożytnej historii i przez jej pryzmat możemy uczyć się dziejów Polski. Barbara Hollender, dziennikarka i wybitna znawczyni kinematografii, zwłaszcza rodzimej, zagościła w studiu Chillizet.

 

Barbara Hollender od małego miała styczność z planem filmowym i wyróżniającymi się twórcami filmowymi. Jej ojciec, Wilhelm, był wybitnym producentem i przyczynił się do powstania takich produkcji jak Zezowate szczęście Andrzeja Munka, Pożegnania Wojciecha Jerzego Hasa czy Pana Wołodyjowskiego Jerzego Hoffmana. Córka, postanowiła skorzystać z nadarzającej się okazji i udokumentować spotkania z wybitnymi artystami polskiego  kina.

Jej książka – Od Munka do Maślony jest zbiorem sylwetek adeptów reżyserskiego rzemiosła. Dziennikarka przedstawia czytelnikom najważniejsze persony filmu od strony mniej znanej. Poczynając od przedwojnia, idąc przez okres PRL i czasy transformacji, kończy na twórcach młodego pokolenia. Jeżeli chcecie znać więcej szczegółów, słuchajcie co Barbara ma do powiedzenia!