Luz i nonszalancja, bez pogoni za perfekcją. Rozmowa z Natalią Hołownią

29.01.2018 13:46
Fotografia: grafia: Chillizet.pl
Dagmara Kowalska, Natalia Hołownia

Paryżanki uchodzą za jedne z najbardziej stylowo ubranych kobiet na świecie. Za ich styl odpowiadają luz i naturalność. W złym guście jest pokazywanie metek i wydawanie kroci na najnowsze trendy światowych domów mody.

Natalia Hołownia szefowa serwisu gala.pl od lat jest zafascynowana Paryżem i jej mieszkankami. Napisała książkę „Jak być Paryżanką w Polsce”, która jest swego rodzaju poradnikiem i przewodnik po paryskim stylu.

"

Miałam szczęście studiować we Francji. Zobaczyłam tam coś, czego nie widziałam w polskim show biznesie, chociaż pracuję w nim już prawie 10 lat. Tam nie ma gonitwy za perfekcyjnością. Kobiety pozwalają sobie na luz, nonszalancję. Przychodzą do pracy z niekoniecznie perfekcyjnie ułożonymi włosami, to samo dzieje się na czerwonym dywanie. Pomyślmy np. o Sophie Marceau, która zrobiła z potarganych włosów swój znak rozpoznawczy. To mi pokazało, że nie muszę wyglądać jak pani z pierwszej strony magazynu, bo to nie do końca jest stylowe – mówi autorka książki. 

"

Natalia Hołownia w poradniku opisuje znane Polki, które reprezentują paryski styl np. Katarzynę Herman i Lidię Popiel.

Kaszmirowy sweter, czerwona pomadka wklepana w usta, wygodne baleriny , jeansy i długi płaszcz oto przykład modowej swobody i sposobu bycia.