Luksusowy butik w Warszawie. Otwarcie pierwszego sklepu Philipp Plein w Polsce

Materiały partnerskie
09.06.2022 13:52
Fotografia: Materiały prasowe
Luksusowy butik w Warszawie. Otwarcie pierwszego sklepu Philipp Plein w Polsce

Philipp Plein to luksusowa marka modowa znana na całym świecie. Brand charakteryzuje się odważnymi wzorami, unikalnymi projektami oraz kontrastowymi połączeniami, którym nie można odmówić pazura.

Pierwszy w Polsce salon Phillippa Pleina

Współpraca Moliera 2 wraz z Philipp Plein Group zaowocowały otwarciem pierwszego w Polsce monobranodowego salonu Philipp Plein w luksusowej kamienicy przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie, czyli najmodniejszej i jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w stolicy. Butik Philippa Pleina jest całkowicie zgodny ze stylem kreowanym przez projektanta. Przestrzeń salonu to ponad 200 m2, gdzie dominuje kamień i marmury, a całość wieńczy czaszka wysadzana kryształami, czy złota palma. Wszystko w zgodzie z dewizą „more is more”, której zwolennikiem jest projektant, znajdziemy w wyjątkowym salonie Philipp Plein.

pp2

„Historyczny budynek w połączeniu z nowoczesnymi elementami wystroju naszego sklepu tworzy jeden z najbardziej wyjątkowych salonów, jakie udało nam się stworzyć” –mówi w rozmowie z Chillizet światowej sławy projektant Philipp Plein, który nie boi się grać kolorami, sezonowością czy bieżącymi trendami. 

pp3

Phillip Plein, czyli moda dla niepokornych

Philipp Plein jest jednym z ulubionych projektantów gwiazd, m.in. Kim Kardashian. Jest projektantem niezwykle kreatywnym, który organizuje zapadające w pamięć, niezwykłe pokazy, o których mówi się na całym świecie. Ze swoim niecodziennym podejściem do biznesu odnosi olbrzymie sukcesy sprzedażowe na polskim rynku luksusowym, który, jak twierdzi jest w topowej 5 najczęściej kupujących. Rocznie sam e-commerce generuje ok. 2 miliony euro. Dodatkowe siedmiocyfrowe przychody pochodzą ze sprzedaży w sklepach multibrandowych. Dlatego też marka zdecydowała się na rozwój biznesu w Polsce otwierając luksusowy salon.

pp4

„Sukcesem mojej marki jest ciężka praca i poświęcenie, drugim czynnikiem, który jak uważam, jest bardzo ważny, to wiara we własne marzenia, jeśli w nie nie wierzysz, one się nie spełnią” – mówi niemiecki projektant.

pp5

Projektant doskonale wie, jak zarządzać swoją marką, sprawnie poruszając się w gąszczu luksusowego marketingu. Jego pokazy mody to inny świat, który innym jest teraz ciężko dogonić.

Bitcoin - nowa moda?

Philipp Plein interesuje się nowymi technologiami od dawna. Jego firma wkroczyła do świata kryptowalut w zeszłym roku, umożliwiając tym samym płatność za luksusową odzież w 15 cyfrowych aktywach. Wśród obsługiwanych cyfrowych walut znalazły się dwie wiodące – bitcoin (BTC) i ether (ETH). Do wyboru są także np. Bitcoin Cash, BNB Mainnet, Bitcoin SV, Dogecoin, Ethereum, Litecoin, Nano czy OmiseGo. Sam projektant twierdzi, że dzięki tym zmianom “firma zdobyła wiele klientów na całym świecie”.

“Wierzę, że w przyszłości kryptowaluty mocno się rozwiną. Przyszłość jest w nowych technologiach, takich jak kryptowaluty, czy metaverse” - dodaje.

Kim jest Philipp Plein?

Niemiecki „maksymalistyczny” projektant i właściciel marki o tej samej nazwie. Marka istnieje na rynku modowym już od 2004 roku. W Polsce jego ubrania cieszą się dużą popularnością wśród rodzimych celebrytów oraz gwiazd. Projektant jest z pochodzenia Albańczykiem, ale mieszka w Niemczech, gdzie zaczął swoją przygodę z moda.