Łódź Young Fashion już od 22 października!

21.10.2019 15:25
Fotografia: Materiały prasowe
Łódź Young Fashion już od 22 października!

Pokazom towarzyszyć będą liczne wystawy, wykłady, warsztaty odbywające się na ASP oraz w różnych częściach miasta.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest METROPOLIA. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 euro, ufundowaną przez miasto Łódź, oraz prestiżową statuetkę Manequine 2019. Do jury zostały zaproszone wybitne osobistości ze świata mody. Wydarzenie połączy także trzy odbywające się już wcześniej w Łodzi wydarzenia: Galę Dyplomową ASP, Bra Day, czyli Breast Reconstruction Awareness Day, oraz Ogólnopolski Konkurs „Złota Nitka”, którego laureat otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 złotych oraz możliwość prezentacji zwycięskiej kolekcji podczas gali finałowej Łódź Young Fashion Award 2019.

Organizatorzy imprezy przygotowali też bogaty program wydarzeń towarzyszących, wśród których znajdzie się prawdziwa gratka dla wielbicieli kina. W „Cinema Paradiso” łódzkiego hotelu PURO w trakcie Łódż Young Fashion emitowane będą filmy poświęcone modzie, a wśród nich tak kultowe tytuły jak „Coco Chanel”, „Pret-a-Porter” czy uwielbiany przez miliony „Diabeł ubiera się u Prady”.

Nowym elementem Łódź Young Fashion będzie również, organizowany we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, panel poświęcony „odpowiedzialnej modzie”. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z ekspertami zajmującymi się modą powstającą z poszanowaniem środowiska naturalnego. Będą to zarówno specjaliści, którzy od lat zajmują się etyczną modą, społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR), ale także osoby, które swoją wiedzę wykorzystują w praktyce.

Tradycyjnie nie zabraknie także towarzyszących wydarzeniu wystaw. Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest tkanina, dlatego organizatorzy zadbali o to, by pokazać, jak ważnym nośnikiem artystycznych koncepcji jest ta dziedzina sztuki. Specjalnie przygotowane z okazji festiwalu ekspozycje, będzie można oglądać zarówno w budynku Akademii, Galerii ASP na ul. Piotrkowskiej 68 oraz w łódzkim hotelu Tobaco.

Szczegółowe informacje na temat 3. edycji Łódź Young Fashion, znaleźć można na stronie www.lodzyoungfashion.com oraz w mediach społecznościowych imprezy.