Live Session: Ralph Kamiński & MBBITW

03.02.2017 10:55
Fotografia: grafia: Radio ZET Chilli
Ralph Kaminski

26 stycznia 2017 roku odbył się koncert z cyklu ZET Chilli Live Session, na którym wystąpił Ralph Kamiński oraz jego zespół - My Best Band In The World. 

Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor tworzący charakterystyczną muzykę nawiązującą stylistyką do popu z elementami muzyki filmowej. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie.

Debiutancki krążek Ralpha „Morze”, określany jest  jako artystyczny pop, przeplatający się nie tylko z motywami zaczerpniętymi z muzyki filmowej ale i z licznymi instrumentami klasycznymi. Możemy usłyszeć na nim skrzypce, wiolonczele, pianino, który zgrabnie połączone zostały z gitarą akustyczną, basem, perkusją a nawet moogiem. 

Wielkim atutem występów Kaminskiego jest bez wątpienia to, że koncertuje wspólnie z siedmioosobową grupą profesjonalnych muzyków w składzie: Paweł Izdebski – gitara akustyczna, ukulele, wokale, Aga Bigaj – pianino, wokale, Magda Laskowska – skrzypce, wokale, Kasia Sylla – skrzypce, wokale, Kuba Jakubowski – wiolonczela, wokal, Piotr Lewańczyk – gitara basowa, wokal oraz Michał Piotrowski – perkusuja, wokal. Każdy z nich posiada niesamowitą osobowość ale i talent, a razem tworzą niesamowitą atmosferę na scenie.