Live Session: Martina M

18.01.2017 10:52
Fotografia: grafia: Radio ZET Chilli
Martina M

12 stycznia 2017 roku wystąpiła wokalistka i songwriterka Martina M. Artystka zaprezentowała utwory z najnowszego albumu "Prozopopeja".

Martina M pierwsze muzyczne kroki stawiała jako nastolatka w warszawskim chórze Sienna Gospel Choir, w klubach takich jak legendarny Tygmont oraz Jazzownia Liberalna, od wczesnych lat inspirując się muzyką jazzową, bluesową, czy hip-hopową.

W 2011 roku wydała ciepło przyjętą EPkę "Extended Play", będącą pierwszym poważnym krokiem w kierunku odnalezienia własnego brzmienia. Pobyt w Londynie, gdzie Martina M spędziła 3 lata na studiowaniu literatury włoskiej oraz francuskiej, miał silny wpływ na nowe kompozycje, tworzone na jej najnowszy album długogrający pt. "Prozopopeja", z którego pochodzi między innymi utwór "Koleżanko". Martina M skomponowała go sama i według niej jest to hołd dla niezależnych i silnych kobiet.

Nowe utwory Martiny M napisane są w języku polskim, mają bardziej dojrzały, jednorodny i przestrzenny charakter, niż te, które znalazły się na pierwszym wydawnictwie artystki. "Prozopopeja" to album z jednej strony refleksyjny, poetycki, a z drugiej temperamentny. Martina M bawi się na nim różnymi środkami wyrazu i konwencjami z pogranicza alternatywnego popu, r’n’b, elektroniki, a nawet rocka. 

Na koncercie wystąpiła w akompaniamencie zespołu w składzie: Miłosz Oleniecki - klawisze, Rafał Dutkiewicz – perkusja, Adam Bieranowski – klawisze, prezentując trzy utwory z tego wydawnictwa, między innymi "Cierpki".