Live Session: Kasia Moś

09.12.2016 15:31
Fotografia: grafia: Radio ZET Chilli
Kasia Moś

Nieprzeciętny głos i porywający temperament, tak w skrócie można określić Kasię Moś, bohaterkę ostatniej Live Session. Artystka zaprezentowała utwory ze swojej debiutanckiej płyty "Inspination".

Kasia Moś jest absolwentką wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Bytomiu, z którego również pochodzi. Posiada na swoim koncie wiele, wyjątkowych, muzycznych projektów.

A wśród nich między innymi udział w III edycji programu „Must Be The Music”, występ w zespole „The Pussycat Dolls Burlesque Review” u boku takich gwiazd jak Kelly Osbourne, Mya i Carmen Electra. Zagrała też jedną z głównych partii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, a jej wokaliza do kompozycji Wojciecha Kilara trafiła do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”.

W październiku 2015 ukazał się jej pierwszy krążek studyjny "Inspination", jak mówi sama artystka zależało jej na tym, aby ten album nie był nudny i aby każdy, dzięki różnorodności utworów potrafił odnaleźć na nim swoją melodię.

To właśnie piosenki z tej płyty Kasia zaprezentowała na koncercie, w towarzystwie muzyków w składzie: Mateusz Moś - skrzypce i wokal, Mateusz Kołakowski - instrument klawiszowy, Maciek Magnuski - moog/bas,Tomasz Mądzielewski - perkusja.