Live Session: Cukierki

22.11.2016 15:39
Fotografia: grafia: Radio ZET Chilli
Cukierki

Projekt Cukierki to powiew świeżości na polskiej scenie elektronicznej. 24 listopada 2016 roku odbyła się sesja na żywo z ich udziałem. Zaprezentowali utwory z ostatniego krążka i nowość.

Cukierki to duet, w którego skład wchodzi Przemysław "Dred" Pietrzak, odpowiedzialny za warstwę muzyczną projektu i Mateusz Rusin, który odpowiada za teksty i wokal. 

Panowie mają na swoim koncie EP-kę "Radość" wydaną w 2015 roku, z której pochodzą takie utwory jak "Error" czy "Słońce" oraz debiutancki longplay "Euforia". Cukierki odznaczają się szczególnym, niejednoznacznym brzmieniem, a portal Electronic Beats umieścił ich w TOP 5 najlepszych producentów muzyki elektronicznej w Polsce.

Na ich najnowszej płycie "Euforia" możemy odnaleźć między innymi połączenie utworów instrumentalnych wprowadzających w transowy nastrój, co potęguje jeszcze pulsujący wokal Rusina, ale także piosenek, w których nie brak poetyckości w tekstach. Całość krążka ma jednak charakter spójnego konceptu nad którym zespół pracował w Polsce, Niemczech i LA.

24 listopada 2016 roku o godzinie 19.00 Cukierki wystąpiły na żywo w studio Radia ZET Chilli.