Które trendy w branży biżuteryjnej zawładną rokiem 2021?

Materiał promocyjny
11.06.2021 14:07
Fotografia:
Które trendy w branży biżuteryjnej zawładną rokiem 2021?

 Życie towarzyskie powoli wraca do normy. Za chwilę będzie pojawiać się coraz więcej okazji do spotkań z przyjaciółmi. A podczas nich dobrze byłoby wyglądać świetnie i stylowo! Stylizacyjną kropką nad „i” jest dobrze dobrana, modna i pasująca do osobowości biżuteria. Zobacz, które trendy w branży jubilerskiej zawładną rokiem 2021.

Trend numer 1: biżuteria z wyrazistą teksturą

W tym sezonie designerzy stawiają na biżuterię teksturowaną. To miła odmiana od zupełnie gładkich, klasycznych i dość przewidywalnych modeli, które towarzyszyły nam w ostatnich sezonach. Niespotykaną dotąd formę przyjmują między innymi kolczyki ze stali chirurgicznej, w przypadku których często pojawia się motyw natury – liści, pąków kwiatowych, ale też ptaków. Biżuteria ze stali chirurgicznej charakteryzuje się również wysokim poziomem trwałości. Dobrze znosi kontakt z czynnikami atmosferycznymi. Wykazuje sporą odporność na korodowanie. Aspekty praktyczne również przemawiają za sięgnięciem po tego typu biżuterię.

Trend numer 2: ponadczasowe perły

Sznur – bielutkich niczym śnieg – pereł to wybór ponadczasowy, który opiera się jakimkolwiek chwilowym tendencjom. Jest kwintesencją świetnego gustu i elegancji. Lekka, współczesna forma pereł pasuje do bardzo wielu wyjątkowych kreacji, ale również do bardziej casualowych zestawów. W wielu propozycjach perły nawiązują również do klasyki stylu, wykreowanego przez samą Marię Antoninę. Nierzadko współczesne egzemplarze biżuterii łączy się ze srebrnymi łańcuszkami, tworząc propozycję bardziej odpowiadającą codziennej stylizacji.

Trend numer 3: asymetryczne i duże kolczyki w stylu boho

W tym sezonie dużym powodzeniem cieszą się nie tylko nietypowe sposoby noszenia kolczyków (przede wszystkim asymetria), ale także ich wygląd. Wspaniałą inspiracją jest w tym kontekście pokaz mody Dolce&Gabbana, podczas którego można było podziwiać kwiatowe girlandy, sięgające aż do linii ramion. Nie brakuje również motywu piór, tak charakterystycznego dla stylu boho.

Trend numer 4: solidne łańcuchy

W sytuacji gdy zależy Ci na mocniejszym akcencie, dodatkiem do stylizacji może być łańcuch – czy to w postaci naszyjnika, czy bransoletki. W tym sezonie kształtem zdecydowanie bliżej im do łańcuchów o zastosowaniu technicznym niż do subtelnych cieniutkich łańcuszków. Przerysowane elementy biżuterii dają efekt „wow”, w zaledwie kilka chwil przemieniając przewidywalny outfit w modną stylizację na miarę naszych czasów. Po łańcuchy sięgnęli, a jakże, również kreatorzy mody, w tym Louis Vitton, Givenchy czy Brunello Cuchinelli.