Koncert specjalny Wawer Music Festival charytatywnie

21.12.2017 16:15
Fotografia:
Koncert specjalny Wawer Music Festival charytatywnie

28 stycznia Gwiazdy Jazzu m.in Marita Alban Juarez Quartet, Kuba Stankiewicz Trio oraz Kuba Badach z zespołem zagrają charytatywnie na rzecz Dziecięcego Centrum Transplantacji w Instytucie Centrum Zdrowia Dziecka.

Instytut Centrum Zdrowia Dziecka jest jednym z największych i wiodących ośrodków transplantacyjnych u dzieci na świecie. Ponad 1700 dzieci miało tu wykonane przeszczepienie wątroby, nerki, jelita lub serca.

Przed ponad rokiem udało nam się zrealizować ideę stworzenia dedykowanego dzieciom leczonym przeszczepieniem narządu Dziecięcego Centrum Transplantacji było to możliwe dzięki środkom publicznym (Narodowy Program Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej) oraz ofiarności wielu darczyńców zarówno instytucjonalnych jak i prywatnych. Powstał ośrodek doskonale wyposażony, ale też bezpieczny i przyjazny dla chorych dzieci i ich rodziców.

Utrzymanie infrastruktury, uzupełnianie wyposażenia medycznego, poprawianie warunków pobytu dzieci i ich opiekunów wymaga jednak stałego pozyskiwania środków pozabudżetowych, szpital nie jest w stanie tego zapewnić w sytuacji ogromnego niedofinansowania i zadłużenia.

Dzięki pomocy Profesora Jarosława Drzewieckiego – organizatora Wawer Music Festival oraz zaangażowaniu się najlepszych polskich muzykó jazzowych, w styczniu 2017 roku odbył się pierwszy koncert charytatywny „Gwiazdy Jazzu dla Dziecięcego Centrum Transplantacji”,który był wielkim wydarzeniem muzycznym z udziałem takich gwiazd jak Gary Guthman Quartet, Beata Przybytek, czy Krzysztof Ścierański New Quartet, i pozwolił uzyskać 40.000 zł na potrzeby ośrodka.

Sukces pierwszego koncertu zachęcił organizatorów do organizacji kolejnego, a dzięki deklaracji występu tak znakomitych artystów jak Marita Alban Juarez Quartet, Kuba Stankiewicz Trio oraz Kuba Badach z Zespołem będzie to niewątpliwie dla wszystkich uczestników wspaniałym i niepowtarzalnym wydarzeniem muzycznym jakie może zdarzyć się tylko u nas. Zapraszamy zatem wszystkich miłośników znakomitej muzyki jazzowej w wykonaniu niezwykle różnorodnych wykonawców.

Udział w koncercie to jednak przede wszystkim wymierna pomoc dla  Instytutu przeznaczona na jeszcze lepsze działanie Dziecięcego Centrum Transplantacji, cały dochód z koncertu będzie właśnie przeznaczony na ten cel.

Zapraszamy na charytatywny koncert w ramach Wawer Music Festival już 28 stycznia (niedziela) godz. 17.30 w Starym Młynie, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, Hotel BOSS, Miedzeszyn, ul. Żwanowiecka 20.

koncert 28 styczen 2018