Kobieta w męskim świecie. Rozmowa z podróżniczką Anną Dawidowską

07.02.2018 13:59
Fotografia: grafia: Chillizet
Dagmara Kowalska, Anna Dawidowska

Anna Dawidowska wraz z mężem podróżuje po świecie żeglując trimaranem. W naszym programie zdradziła, jak pozostać kobietą wchodząc w typowo męskie role. 

Z powodzeniem łączy bycie mamą i żoną, jednocześnie będąc hydraulikiem, żeglarką, przedsiębiorcą czy kapitanem statku. Anna Dawidowska od niemal dziesięciu lat jako kobieta odnajduje się w środowisku, w którym większość otaczających ją osób to mężczyźni. Gość Dagmary Kowalskiej opowiedział, jak będąc kobietą spełnia się w typowo męskich rolach, znajduje balans pomiędzy kobiecością i siłą charakteru oraz przestrzeń dla siebie.

"

Teraz troszkę się zmieniło, ale jeszcze dziesięć lat temu kobiecość w męskim, giełdowym świecie nie była mile widziana i trzeba było ją ukrywać. – opowiada Anna Dawidowska. - Wejść w męski świat i mimo szpilek być męskiej energii. Nie do końca potrafimy odnaleźć się w spodniach i jednocześnie w spódnicy. Z jednej strony być niezależne, silne, zarządzać domem i finansami, a za chwilę być miękką i delikatną kobietą, dać czułość dzieciom, ale też sobie.

"

Jeżeli chcecie posłuchać jak Anna łączy te wszystkie role i wciąż pozostaje piękna – posłuchajcie podcastu!