Każdy może ulepszyć świat

13.06.2018 08:44
Fotografia:
Każdy może ulepszyć świat

Masz pomysł, nie chowaj go w szufladzie. Może to właśnie Ty, swoim wynalazkiem, zrewolucjonizujesz świat? Motywowała Jowita Michalska załozycielka Fundacji Digital University tuż przed finałem pierwszego polskiego konkursu Global Impact Challenge. Konkurs był skierowany do innowatorów, naukowców i przedsiębiorców. Do tych, którzy chcą nam ułatwić nam życie.

„Analfabeta 21 wieku to nie jest ten, który nie umie czytać i pisać, tylko ten, który nie potrafi ciągle się uczyć, oduczać i nauczać od nowa” – powiedział kiedyś Alvin Toffler amerykański futurolog. Gość Chillizet – Jowita Michalska dodaje: - Żyjemy w czasach transformacji, to wada i zaleta. Z jednej strony jesteśmy świadkami niesamowitych zmian, które będą coraz szybsze, z drugiej naszym obowiązkiem i jedyną możliwością jest podążać za tymi zmianami.

Powinniśmy się uczyć, rozwijać, otaczać ludźmi, którzy są mądrzejsi od nas. Tacy startują w polskiej odsłonie Global Impact Challenge. Do konkursu przystąpili naukowcy, którzy szukają przepisu na wieczną młodość lub odnaleźli sposób na zwalczenie nowotworów mózgu. Wygrany pojedzie do Doliy Krzemowej, gdzie będzie pracował nad wprowadzeniem wynalazku w życie.

Z finalistami spotkamy się na antenie Chillizet niebawem, tymczasem zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Jowitą Michalską, która podpowiada, jakie zawody znikną w ciągu najbliższej dekady i w których zastąpi nasz sztuczna inteligencja.