Kayah i Bregović po 17 latach wrócili razem na scenę. Ich koncert był niesamowity

14.09.2016 15:33
Fotografia: grafia: Arkadiusz Krassowski
Kayah i Goran Bregović

Radio ZET Chilli objęło patronat nad tym wyjątkowym wydarzeniem. Zdjęcia oddają klimat i emocje, które towarzyszyły artystom i gościom.

Kayah i Goran Bregović Wedding And Funeral Band 8 września 2016 roku dali wspólny koncert w warszawskiej Hali Koło. To pierwsze takie spotkanie aż po 17 latach - trudno uwierzyć, że tyle czasu minęło od ich ostatniego wystąpienia w duecie. Jako support wystąpiły Siostry Makowskie. 

Podczas pierwszej części koncertu Goran Bregović zaprezentował solowy repertuar pochodzący między innymu z albumu "Champagne For Gypsies". W drugiej części wydarzenia jako gość specjalny wystąpiła Kayah. Artyści razem wykonali materiał z kultowego albumu "Kayah i Bregović". Ta wydana w 1999 roku płyta to jeden z najważniejszych krążków w dziejach polskiej muzyki. Krążek został sprzedany w 700 tysiącach egzemplarzy oraz otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym cztery Fryderyki i trzy Superjedynki.

Nic więc dziwnego, że długo wyczekiwany koncert przyciągnął do Warszawy prawdziwe tłumy. Wszyscy bawili się naprawdę doskonale i chyba wielu osobom przeszła przez głowę myśl, że tak wyjątkowe wydarzenia muzyczne mogłyby się odbywać częściej.

Zobacz Kayah i Bregović na wspólnym koncercie