KYGO "Cloud Nine" - tydzień płyty w Radiu ZET Chilli

21.06.2016 12:40
Fotografia: . materiały prasowe
KYGO "Cloud Nine" - tydzień płyty w Radiu ZET Chilli

Jego debiutancka płyta "Cloud Nine" ujrzała światło dzienne 13 maja. Kygo zaprosił do współpracy nad nią wielu znamienitych artystów, takich jak m.in.: Toma Odella, Johna Legenda, Labirynth czy Foxes.

Kyrre Gřrvell Dahl, znany jako KYGO, jest pierwszym w historii artystą, który przekroczył liczbę miliarda odtworzeń w serwisach streamingowych w 2015. Ten norweski dj, muzyk i producent stoi na czele  najważniejszych i najbardziej komentowanych artystów współczesnej elektroniki.

Przełomem w karierze okazał się singiel „Firestone” z 2014r. (ponad 7 milionów sprzedanych egzemplarzy). Kolejnym hitem okazał się utwór ‘Stole The Show” feat. Parson James (w Polsce singiel pokrył się platyną).

Jego debiutancka płyta zatytułowana „Cloud Nine” dostępna na CD oraz winylu. Obok dotychczasowych hitów takich jak ‘Firestone”, Stole The Show”, „Stay”, album promuje nowy singiel „Raging” z  gościnnym udziałem grupy Kodaline.

Kygo o płycie: „Jestem bardzo  podekscytowany tym, że mogę ujawnić szczegóły mojego debiutanckiego albumu „Cloud Nine". Pracowałem nad nim przez ostatnie 18 miesięcy non stop i miałem tyle szczęścia, że  po drodze dane mi było współpracować z niezwykle utalentowanymi artystami. Nie mogę się doczekać, kiedy efekt tej pracy usłyszą wszyscy w maju, szczególnie moi fani, którzy dają mi najlepsze wsparcie na świecie!”.

Jeszcze w marcu Kygo rozpoczął europejską część trasy promującej „Cloud Nine”. Wystąpi m.in. w Niemczech, Holandii  Belgii, Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii. Polscy fani ponownie będą mogli usłyszeć go w wakacje! Kygo wystąpi 2 lipca na głównej scenie Open’er Festival w Gdyni.