KAMP! powraca na Salt Wave Sessions, by wypłynąć w ostatni rejs

Weronika Domoradzka
10.05.2023 11:54
Fotografia:
KAMP! powraca na Salt Wave Sessions, by wypłynąć w ostatni rejs

Salt Wave Festival i agencja SmoothSail Music łączą siły! Efektem tej współpracy jest projekt pod banderą Salt Wave Sessions by SmoothSail Music, podczas którego już 11 czerwca w trakcie rejsu po gdańskiej Motławie wystąpi KAMP!

Zespół ogłosił koniec kariery, będzie więc to jedna z niewielu okazji, by posłuchać kultowej grupy na żywo. Wstęp wolny!

Salt Wave Festival już na stałe wpisał się w kalendarz nadmorskich, wakacyjnych wydarzeń. Goszczący od kilku sezonów na Półwyspie Helskim festiwal wyróżniają m.in. niespieszny, kameralny klimat i urokliwy teren. Miejsce unikatowe pod wieloma względami, również muzycznymi. Nie inaczej będzie i w tym roku!

Festiwalowe dźwięki zabrzmią w tym roku nieco wcześniej, a wszystko za sprawą koncertu z cyklu Salt Wave Sessions na 14-metrowej żaglówce pod gdańską banderą. Rejs z udziałem grupy KAMP!, którego trasa obejmie m.in. samo centrum miasta, będzie jednocześnie zapowiedzią wydarzenia zaplanowanego na pierwszy weekend sierpnia. Nagrania z cyklu

pierwszy raz zostały zarejestrowane latem 2020 roku. Wówczas na platformie zacumowanej w Zatoce Puckiej wystąpił właśnie zespół KAMP!

Warto też podkreślić, że SmoothSail Music to niezależny koncept i pierwsza taka flota na rynku. Odkąd powstali, płyną pod prąd, a ich załoga redefiniuje działanie branży muzycznej w Polsce, o czym będzie można się przekonać już 11 czerwca.

KAMP! WYPŁYWA W REJS I... KOŃCZY KARIERĘ

Jeden z najważniejszych zespołów rodzimej sceny elektronicznej zadebiutował w 2009 roku epką Thales One. Niespełna trzy lata później ukazał się debiutancki album grupy (pod tym samym tytułem) wydany przez własny label Brennnessel. Następnie w ręce fanów trafiły m.in. taneczno-kontemplacyjny album Orneta (2015) i nowoczesny, przebojowy krążek Dare (2018).

Ostatnie lata działalności to powrót do mocniejszych, elektronicznych korzeni. KAMP! zmienił formułę koncertów i zrezygnował z grania hitów, by postawić na klubową narrację, czego zwieńczeniem jest pierwsza w historiipłyta Live (zarejestrowana w 2019 roku podczas FEST Festival).

TO KONIEC! W tym roku KAMP! rusza w ostatnią trasę, 360º ENDLESS PARTY, a po jej zakończeniu... przestaje istnieć. – Dziękujemy, że byliście z nami przez te wszystkie lata i zapraszamy do wspólnego celebrowania, a będzie to nasze najbardziej imprezowe wcielenie ever! – dodają muzycy.

SALT WAVE FESTIVAL, CZYLI KONCERTY Z WIDOKIEM NA MORZE

Przypomnijmy, że już 4 i 5 sierpnia na Półwyspie Helskim zagrają m.in. Sam Tompkins, Lola Marsh, Agar Agar, Kacperczyk, Crooked Colours i Bokka, Rosalie., Bass Astral, Jann, Jack Botts, Monster, Safario i Majli. Czwarta odsłona wydarzenia odbędzie się jak zawsze na lotnisku w Jastarni. Wkrótce kolejne ogłoszenie artystów!

Organizatorem wydarzenia jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Sponsor festiwalu: Porsche Polska. Partner – gmina Jastarnia. Patroni medialni: Chillizet, wyborcza.pl, „Prestiż Magazyn Trójmiejski”, cgm. Przyjaciele festiwalu: Chałupy 6, SKS, Surf Inc., kino Żeglarz i SmoothSail Music.

Więcej informacji:

Media społecznościowe: