Japonia docenia polskie kompetencje

08.10.2019 13:59
Fotografia: Radio Zet
Japonia docenia polskie kompetencje

Kraj Kwitnącej Wiśni to czwarta pod względem wielkości gospodarka świata, kolebka światowych gigantów, takich jak Sony, Panasonic, Toshiba, Toyota, Subaru, Mazda czy Canon. Jak się okazuje, potęga Japonii oparta jest w dużej mierze na kompetencjach „importowanych”, m.in. z Polski.

Jak wykorzystać szansę, którą daje japoński rynek – o tym w programie „Biznes przez Sito” rozmawiał z Kubą Sito Piotr Grzywacz, tokijski przedsiębiorca i ekspert w dziedzinie zarządzania wiedzą i rozwoju przywództwa, który z Japonią związany jest od 20 lat. Opowiedział o swoich doświadczeniach, szansach które czekają na polskich specjalistów chcących się rozwijać na japońskim rynku, a także barierach występujących w biznesie. Polscy specjaliści IT, kadra managerska wysokiego szczebla są w Japonii bardzo pożądani, czego dowodem mogą być liczni przedstawiciele naszego kraju od lat osiągający zawodowe sukcesy na tamtejszym rynku. Jedyną barierą może być język, bo Japończycy słabo mówią po angielsku.

Piotr Grzywacz jest autorem 12 książek w języku japońskim, tłumaczonych na język koreański i chiński, a poświęconych najnowszym trendom w zarządzaniu, rozwoju innowacji i przywództwa. Piotr doświadczenie zdobywał w Google oraz Morgan Stanley odpowiadając za globalną strategię zarządzania wiedzą, strategii innowacji i rozwoju przywództwa. Polskę odwiedził w związku z nominacją do tytułu Ambasadora Polskich Innowacji i Festiwalu Cyfryzacji.