Jak obniżyć koszty życia w dużym mieście? Odpowiada ekonomista Marek Zuber

02.10.2018 16:27
Fotografia: Chillizet
Dagmara Kowalska i Marek Zuber

Jak obniżyć koszty życia w dużym mieście, czy jest to możliwe? Na czym oszczędzać i jak to robić z głową podpowiada w Chillizet ekonomista Marek Zuber.

Plan jest taki, żeby oszczędzać od najmłodszych lat. Na początku się to udaje, ale kiedy zaczynamy dorosłe życie, przestajemy myśleć o oszczędzaniu. A jeśli dorzucimy do tego życie w wielkim mieście i w wielkim pędzie to koszty rosną, oszczędności topnieją, niewielu o nich myśli. Jak obniżyć koszty życia w dużym mieście, czy jest to możliwe? Na czym oszczędzać i jak to robić z głową podpowiada w Chillizet ekonomista Marek Zuber.

"

Oczywiście, że można zaoszczędzić mieszkając w dużym mieście, tylko to się wiąże z tym, że trzeba coś sobie odpuścić. Coraz częściej kupujemy śniadania, lunche, kanapki, kawy, bo tak jest wygodniej. To jest coś na czym potencjalnie możemy oszczędzić. Można oszczędzić na prądzie, paliwie, a wpłacone na konto środki (nawet jeśli to będzie 50 złotych miesięcznie ) w przyszłości będzie naszą drugą emerytur.

"

– przekonuje Marek Zuber, a Dagmara Kowalska odsyła do podcastu. W rozmowie padło kilka ciekawych podpowiedzi na zaoszczędzenie kilku groszy w ciągu roku.