JACK GARRATT, RALPH KAMINSKI, KAMP! I SZCZYL ZAMYKAJĄ LINE-UP 4. EDYCJI SALT WAVE FESTIVAL

Weronika Domoradzka
31.05.2023 14:37
Fotografia: Materiały prasowe
JACK GARRATT, RALPH KAMINSKI, KAMP! I SZCZYL ZAMYKAJĄ LINE-UP 4. EDYCJI SALT WAVE FESTIVAL

22 artystów, 2 sceny i 2 dni pełne muzyki. Jack Garratt, Ralph Kaminski, Szczyl, KAMP!, O'SULLIVAN, Święty Bass, KACHA b2b Semprey i Nimm2 to artyści, którzy dopełniają line-up Salt Wave Festival 2023. Czwarta odsłona nadmorskiego wydarzenia zabrzmi już 4 i 5 sierpnia na lotnisku w Jastarni. Od dzisiaj w sprzedaży są też dostępne bilety jednodniowe!

W pierwszy weekend sierpnia na Póływspie Helskim zagrają: Sam Tompkins, Jack Garratt, Lola Marsh, Kacperczyk, Ralph Kaminski, Crooked Colours, Agar Agar, Szczyl, Jann, Rosalie., Jack Botts, KAMP!, BOKKA, O'SULLIVAN, Bass Astral, Święty Bass, Safario, KACHA b2b Semprey, Monster, Majli, Nimm2.

„Radość jako akt oporu”– to zdanie krążyło ostatnio po głowie Jacka Garratta. Ten stan umysłu zrodził nowy rozdział w jego brzmieniu, pozytywny, naglący i żywy, pełen kolorów i zabawy. Dźwiękowy kierunek stał się dla niego doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności didżejskich, tworzenia własnych numerów i flipów kultowych utworów, do których może miksować swoje kawałki. „Rzeczy bolą. Dlaczego nie wziąć tego i nie umieścić w funkowej piosence, która sprawia, że chce się tańczyć? Tańczmy, gdy świat się kończy!” – mówi Jack Garratt.

Jeśli na bal, to tylko z nim. W te wakacje w nowej, letniej odsłonie, ale wciąż zachwycającej i porywającej do tańca. Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Tworzy muzykę określaną jako pop alternatywny, którą doceniła cała Polska.

Wychowany nad morzem Szczyl letni klimat ma wdrukowany w muzyczne DNA. Raper, określany jako najciekawszy debiutant ostatnich lat, w swoich piosenkach znajduje sposób na przemycenie głębokiego przekazu i słodko-gorzkich refleksji. Na koncertach jak mało który artysta potrafi w nienachalny sposób rozbujać publiczność.

Ostatnie lata działalności jednego z najważniejszych zespołów rodzimej sceny elektronicznej to powrót do mocniejszych korzeni. W tym roku KAMP! rusza w ostatnią trasę, 360º Endless Party, a po jej zakończeniu... przestaje istnieć. Koncerty podczas Salt Wave Sessions i Salt Wave Festival będą więc nielicznymi okazjami, by posłuchać zespołu na żywo przed końcem kariery.

Po serii konsekwentnie wydawanych utworów, zbierając po drodze miliony streamów, pochodzący z Budapesztu irlandzki artysta indie alt-popowy O’SULLIVAN w marcu tego roku wydał debiutancki album these are not songs, they are stories.Za mastering albumu odpowiada nominowany do nagrody Grammy Matt Colton (The Arctic Monkeys, Jungle, Michael Kiwanuka).

Święty Bass to przebojem wchodzący w polski rynek muzyczny autorski projekt rapera Miłego ATZ oraz didżeja i menedżera muzycznego Phunk’illa. Duet reprezentuje przekrój muzyki basowej od UK garage i bassline po drum & bass i dubstep. To w dużej mierze dzięki nim wspomniane odłamy UK soundu dotarły w końcu do szerszego grona odbiorców w Polsce, a dwie statuetki Munoludów potwierdzają sukces zespołu.

KACHA stanowi 1/2 alternatywnego duetu Coals, stawia na eklektyczne sety pełne latino dźwięków, które mieszają się z hyperpopem, post-clubem, bubblegum bass, gabberem, romanian popcorn i rage'em. Z kolei Semprey miksuje eklektycznie. Klasyczne 4×4 tnie niczym numery z Jersey. Żongluje tempami. Doprawia numerami z list przebojów. Efektem jest zawsze energetyczna bomba.

Duet didżejsko-producencki specjalizujący się w indie disco z domieszką afro house i skłonnością do melodii. Płyną z nurtem od 2020 roku, są rezydentami w poznańskich klubach. Wyróżnia ich wrodzony optymizm Michała, talent i gitara, po którą za każdym razem sięga Kuba. A dlaczego Nimm2? To słodkie, że wszyscy o to pytają…

HARMONOGRAM KONCERTÓW

4 sierpnia, piątek

Lola Marsh, Crooked Colours, Kacperczyk, Rosalie., Bokka, Bass Astral, Jack Botts, Safario, Majli, Nimm2

5 sierpnia, sobota

Sam Tompkins, Jack Garratt, Ralph Kaminski, Agar Agar, Szczyl, Jann, KAMP!, Święty Bass, O’SULLIVAN, KACHA b2b Semprey, Monster

SALT WAVE SESSIONS, CZYLI MUZYCZNY WARM-UP

Festiwalowe dźwięki zabrzmią w tym roku nieco wcześniej, a wszystko za sprawą koncertu z cyklu Salt Wave Sessions by SmoothSail Musicna 14-metrowej żaglówce pod gdańską banderą. 11 czerwca w trakcie rejsu po gdańskiej Motławie wystąpi KAMP! Trasa obejmie m.in. samo centrum miasta, będzie jednocześnie zapowiedzią wydarzenia zaplanowanego na pierwszy weekend sierpnia.

Salt Wave Sessions x Chałupy 6 to z kolei wspólny cykl weekendowych koncertów z przyjacielem festiwalu, czyli Chałupami 6, i pod patronatem radia Chillizet. Już 14 lipca wystąpi Faustyna Maciejczuk – buntowniczka z wyboru od zawsze poszukująca w muzyce ekspresji. Wkrótce ogłoszenie kolejnych artystów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

SALT WAVE CAMP 2023 NAPĘDZANY PRZEZ PORSCHE

Na tydzień przed festiwalem miłośnicy sportów wodnych mogą popływać na kajcie, spróbować sił w windsurfingu lub surfingu, poćwiczyć jogę przy zachodzie słońca, zwiedzić nieodkryte przez turystów zakamarki Półwyspu Helskiego i wybrać się na seans do kultowego kina Żeglarz. Uczestnicy Salt Wave Campbędą rozwijać swoje umiejętności pod czujnym okiem mistrzów i instruktorów SKS. Master class dla campowiczów poprowadzą uznani kitesurferzy: Aaron Hadlow, Reno Romeu i Rita Arnaus.

Organizatorem wydarzenia jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Sponsor festiwalu: Porsche Polska. Partnerzy – Gmina Jastarnia i VW Samochody Dostawcze. Patroni medialni: Chillizet, wyborcza.pl, „F5”, cgm, „Prestiż Magazyn Trójmiejski”, muno.pl, i „K MAG”. Przyjaciele festiwalu: Chałupy 6, SKS, Surf Inc., kino Żeglarz i SmoothSail Music. 
Więcej informacji i regulamin wydarzenia: saltwave.pl

Media społecznościowe:

www.facebook.com/SaltWaveFestival
www.instagram.com/saltwavefestival
www.youtube.com/@SaltWaveFestival

BILETY I KARNETY NA SALT WAVE FESTIVAL
REGULAR TICKETS:

Karnet dwudniowy: 299 zł
Bilet jednodniowy: 199 zł
Bilet dla 1 osoby na pole namiotowe: 179 zł
Dostępne od 26.04.2023 (godz. 12:00) do 21.07.2023 (godz. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.

FINAL CALL TICKETS:
Karnet dwudniowy: 359 zł
Bilet jednodniowy: 249 zł
Bilet dla 1 osoby na pole namiotowe: 199 zł
Dostępne od 21.07.2023 (godz. 12:00) do wyczerpania puli biletów.

Bilety są dostępne w sprzedaży na: www.eventim.pl/saltwave. Dzieci do 6. roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie. Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko nabycia biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.