Gwiazdy światowych scen na Festiwalu Jazz Juniors!

Materiał sponsorowany
26.09.2022 16:17
Fotografia: Materiały prasowe
Gwiazdy światowych scen na Festiwalu Jazz Juniors!

Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Jazz Juniors to coroczne święto miłośników jazzu w najlepszym wydaniu! 46. edycja potrwa w Krakowie od 28 września do 1 października. Spotkają się tutaj młodzi muzycy z gwiazdami jazzowych scen z różnych stron świata.

Już od 46 lat Festiwal i Konkurs Jazz Juniors mają wpływ na kształtowanie sceny jazzowej. Począwszy od1976 roku, to nie tylko święto muzyki na jazzowej mapie Polski, ale wydarzenie, które jest spotkaniem różnych pokoleń – uznanych na świcie artystów, z młodymi, stawiającymi pierwsze kroki muzykami. Dla tych drugich Konkurs Jazz Juniors jest szansą zarówno na zauważenie przez międzynarodowe grono gości, jak też na zrealizowanie profesjonalnego wydawnictwa.

Tegoroczny Konkurs Jazz Juniors odbędzie się 28 września w krakowskiej Cricotece, gdzie zaprezentuje się 6 finalistów wyłonionych z 32 zespołów z różnych stron świata. Następnie na festiwalową scenę wkroczą światowej sławy artyści.

W trzech jazzowych wieczorach, obok polskich uznanych artystów – Bartka Leśniaka, Artura Małeckiego czyZiółek Kwartet - zwycięzców Konkursu Jazz Juniors sprzed dwóch lat,wystąpią:indyjsk mistrza instrumentów perkusyjnych Trilok Gurtu, holenderscywirtuozi- saksofonista Ben van Gelder i gitarzysta Reinier Baas, Tim Berne Trio oraz Kit Downes - jedna z najważniejszych postaci współczesnej brytyjskiej sceny jazzowej.

Szczegóły: 

Organizator:
Fundacja Muzyki Filmowej i Jazzowej

Współorganizatorem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.