Festiwal inny niż wszystkie

18.07.2019 12:14
Fotografia: Materiały prasowe
Festiwal inny niż wszystkie

Dolne Miasto i 100cznia w Gdańsku na 10 dni zamienią się w miejsca pełne atrakcji kulturalnych! Niefestiwal Miasto i Sztuka to wydarzenie, które skupia się wokół zagadnienia szeroko pojętej sztuki w przestrzeni publicznej.

Niefestiwal Miasto i Sztuka to pierwsza, pilotażowa odsłona cyklicznego wydarzenia, organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w sezonie letnim w Gdańsku. Instalacje i interwencje artystyczne wpiszą się w przestrzeń miejską. W 2019 roku prace niefestiwalowe zagoszczą przede wszystkim na Dolnym Mieście. Część z nich zostanie wyeksponowana w szkatułkowych galeriach – kontenerach/pawilonach. Wokół prac odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące takie jak: koncerty, warsztaty, wykłady, performanse czy akcje społeczne. Działania „satelickie” będą pojawiać się na terenie całego miasta, m.in.: jeden z pawilonów zagości w 100czni, a plakatowa kampania społeczna „Moja wolność” rozprzestrzeni się na citylightach i słupach w całym Gdańsku.

Twórcy festiwalu skupią się najnowszych dokonaniach i kondycji sztuki współczesnej poza murami galerii. Dzięki temu, można spędzić czas na świeżym powietrzu, angażując się w kreatywne aktywności i poznać nowych ludzi. Poprzez te działania twórcy będą odnosić się do bieżących problemów społecznych, zastanawiać się nad rolą sztuki w przestrzeni miasta, poszukiwać różnych form komunikacji z odbiorcą oraz nowych kontekstów sztuki.

Artyści: Alicja Biała / Bolesław Chromry & Magdalena Sawicka / Mirella Von Chrupek / Justyna Górowska / Filip Ignatowicz / Marcin Janusz / Agata Królak / Honorata Martin / Luka Rayski / Open Group / Mariusz Waras / Ada Zielińska / Paweł „Paulus” Mazur i Dariusz „Brzóska” Brzóskiewicz / Patryk Hardziej / Edgar Bąk / Ola Niepsuj / Katarzyna Bogucka / Dawid Ryski / Pavel Vlodarski / Siksa / Dj Wika / Próżnia / Gnojki / Kwiaty / Kalafior Derambo / Yowee i O’Beats.