Elektromobilność na wyciągnięcie ręki już 25 czerwca na Torze Modlin

Weronika Domoradzka
09.06.2022 15:43
Fotografia:
Elektromobilność na wyciągnięcie ręki już 25 czerwca na Torze Modlin

Kilkaset zeroemisyjnych samochodów. Wystawy, prezentacje, pokazy, wyścigi, akademia jazdy, warsztaty i sesje szkoleniowe. Te oraz szereg innych niepowtarzalnych atrakcji czeka na uczestników elektromobilnego show – EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, które odbędzie się 25 czerwca 2022 r. na Torze Modlin.

EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław topierwsze w Polsce inajwiększe elektromobilne wydarzenie, organizowane przez Fundację EV Klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Wizytówką czerwcowego show będzie nowoczesna i unikalna formuła oraz skala przedsięwzięcia zaprojektowana z myślą o osobach prywatnych, które chcą poznać oraz doświadczyć elektromobilności.

Elektromobilność to nie tylko chwilowa moda, ale ważny kierunek rozwoju światowej gospodarki. Potwierdza to rosnące zapotrzebowanie na baterie. Cieszymy się, że zostaliśmy tytularnym partnerem EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, którego nadrzędnym celem jest promocja elektromobilności. Wpisuje się to w nurt podejmowanych przez nas starań, by kształtować odpowiedzialne względem klimatu postawy. Nasz wrocławski zespół ma okazję testować pojazdy elektryczne na co dzień, natomiast EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław umożliwi to zdecydowanie większej liczbie osób. Zrównoważony transport, bezpieczeństwo i ekonomiczna jazda to kamienie milowe w walce o ochronę klimatu wyjaśnia Sukwon Choi, Prezes Zarządu LG Energy Solution Wrocław. 

Wydarzenie odbędzie się na Torze Modlin, który daje niemal nieograniczone możliwości organizacji masowych eventów motoryzacyjnych w najwyższym standardzie. Obiekt składa się z dwóch niezależnych torów.Pierwszy liczy 1,2 km, gdzie łącznie są 22 zakręty oraz możliwość 8 konfiguracji. Drugi ma długość 2,4 km, w tym 250 metrową prostą, 4 płyty poślizgowe, 2,5 metrowe kurtyny wodne oraz bogate zaplecze infrastrukturalne.Na tym nowoczesnym obiekcie, podczas dwudniowego eventu, zgromadzonych zostanie łącznie kilkaset samochodów elektrycznych, a uczestnicy wydarzenia, w ramach szeregu wydarzeń, będą samodzielnie brać udział w atrakcjach lub oglądać je z kilku trybun oraz tarasu widokowego.

Promujemy zeroemisyjny transport nie tylko przez pryzmat nowatorskich propozycji legislacyjnych, specjalistycznych analiz, raportów czy konferencji. Chcemy, aby elektromobilność była dla Polaków na wyciągnięcie ręki. W tym celu przygotowaliśmy nieszablonowe wydarzenie, którego nowatorska formuła pozwoli na zapoznanie się z e-mobilnością. W ramach EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław odbędzie się szereg niepowtarzalnych i elektryzujących atrakcji, które niezdecydowanych przekonają do elektrycznych pojazdów. Wśród nich są m.in. sześć tur jazd testowych „EV Test Drive”, które będą sprawdzianem tego, jak prowadzą się auta elektryczne, „EV Pop-Up Stores”, czyli pełna oferta marek branży elektromobilności oraz „EV Show”, czyli najbardziej ekscytujący pokaz możliwości samochodów elektrycznych na świecie!– mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).

Na Torze w Modlinie nie zabraknie również „Mobilnego Centrum Edukacyjnego elektromobilni.pl”, w ramach którego przewidziano inspirujące sesje szkoleniowe i warsztaty edukacyjne w neutralnym brandingowo, multimedialnym salonie technologii zeroemisyjnych. Gratką dla uczestników czerwcowego eventu będzie także puchar „EV Klub Polska CUP”. Chętni będą mogli wziąć udział w indywidualnym przejeździe, pokonując dwa okrążenia sportowo-treningowego toru w jak najkrótszym czasie. Z koleina padoku Toru Modlin przygotowane będą dla gościurządzenia wpisujące się w modny trend mikromobilności, czyli e-skutery, e-hulajnogi oraz e-rowery. 25 czerwca odbędzie się również II Zlot EV Klub Polska, największej społeczności użytkowników EV, która podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z uczestnikami wydarzenia.

Nasz klub liczy niemal 3000 członków. Część klubowiczów pojawi się w Modlinie w ramach największego e-motoryzacyjnego show w tej części Europy Środkowo-Wschodniej. Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, chcemy zgromadzić rekordową liczbę elektrycznych samochodów w jednym miejscu. Nie chodzi nam tylko o same liczby, bo możliwość korzystania z toru, da kierowcom niepowtarzalną szansę sprawdzenia swoich aut i własnych umiejętności w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach – podkreśla Łukasz Lewandowski, koordynator Fundacji EV Klub Polska.

By wziąć udział EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław wystarczy nabyć bilet za pośrednictwemportalu

. Dzieci do lat 16-stu mają wstęp bezpłatny. Rezerwacja jazd testowych odbywać się będzie w dniu wydarzenia na torze w Modlinie.Zachęcamy do wczesnego przybycia, by jak najwięcej doświadczyć podczas EV Experience.

Organizatorami EV Experience są: Fundacja EV klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), a partnerem tytularnym wydarzenia jest LG Energy Solution Wrocław. Wydarzenie odbędzie się w 25 czerwca 2022 r. na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Na oficjalnych profilach Facebook, Instagram i LinkedIn można na bieżąco śledzić najważniejsze informacje o wydarzeniu.

Dowiedz się więcej:

--

Kontakt PSPA

Maciej Gis, Kierownik Biura Komunikacji PSPA   

e-mail: 

, tel.: (+48) 606 740 357 

Kontakt EV Klub Polska

Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska,

e-mail:

, tel.: (+48) 736 846 632

Kontakt LG Energy Solution Wrocław
Agata Marcinkiewicz, Public Relations Manager
e-mail:

, tel.: (+48) 532 728 837

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa w Polsce organizacja branżowa, zajmującą się kreowaniem rynku zrównoważonego transportu. Organizacja zrzesza ponad 190 przedsiębiorstw z całego łańcucha wartości welektromobilności. PSPA jest częścią TheEuropeanAssociation forElectromobility (AVERE), największej organizacji zajmującej się rozwojem tego rynku w Europie. 

EV Klub Polska to pierwszy w Polsce klub właścicieli i użytkowników pojazdów elektrycznych, którego celem jest integracja, pomoc oraz realne wsparcie obecnych i przyszłych kierowców samochodów elektrycznych. Klub zabiega o kształtowanie jak najlepszego otoczenia prawnego i gospodarczego dla użytkowania pojazdów zeroemisyjnych. EV Klub Polska jest jednym z współzałożycieli Global EV Drivers’ Alliance, organizacji zrzeszającej kluby użytkowników samochodów elektrycznych z całego świata.

LG Energy Solution to światowy lider dostarczający zaawansowane baterie litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych (EV), produktów IT i elektronarzędzi oraz do systemów magazynowania energii (ESS). Dzięki globalnej sieci LG Energy Solution jest bardziej niż kiedykolwiek zaangażowane w rozwój innowacyjnych technologii, które przybliżają nas do przyszłości. Zgodnie z wizją ESG "We CHARGE toward a better future", dąży do bycia firmą coraz bardziej przyjazną środowisku: stawia klimat na pierwszym miejscu, wypełnia obowiązki społeczne i kształtuje zrównoważoną przyszłość.

W 2016 r. w Biskupicach Podgórnych powstało LG Energy Solution Wrocław, które stanowi pierwsze, a zarazem największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie. Inwestycja typu greenfield we Wrocławiu zaowocowała wprowadzeniem do Polski najnowocześniejszej technologii, a także uczynieniem naszego kraju europejskim liderem tej branży. W zakładzie zajmującym powierzchnię około 100 hektarów znajduje się kilkadziesiąt nowoczesnych linii produkcyjnych. Obecna moc produkcyjna wynosi 70 GWh, a w 2025 r. osiągnie poziom 115 GWh.