Dubaj bez przewodnika. Rozmowa z Magdą Felis

06.02.2018 09:53
Fotografia: Chillizet
Magda

 Polska dziennikarka kulturalna odwiedziła Dubaj w listopadzie ubiegłego roku, o wrażeniach z pobytu opowiedziała w programie Dagmary Kowalskiej.

 

Wszystkie plotki na temat niebezpieczeństw jakie czyhają na Europejczyków w Dubaju legną w gruzach po przekroczeniu bram egzotycznej stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wspaniałe wysokie budowle, otwartość na turystów, brak rzeczy niemożliwych do wykonania, przepiękne widoki, pustynia jak okiem sięgnąć, a jednocześnie luksus, gust i styl kuszą turystów z Polski.

"

Cudowne miejsce na ziemi, które warto odwiedzić, i z którego fajnie wrócić do kraju. I bynajmniej nie chodzi o złe wspomnienia – opowiada Magda Felis. - Przeciwnie. Dubaj jest tak egzotyczny, tak inny niż miasta europejskie, tak dziwny, jakbyśmy nagle znaleźli się w jakimś filmie. To także powoduje, że cudownie się wraca do tej swobody, którą daje Polska , np. swobody poruszania się na piechotę.

"

W Dubaju na ulicach prawie nie ma ludzi, nie spacerują głównie ze względu na pogodę. Nasz gość mówił o przemieszczaniu się po stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w klimatyzowanych środkach komunikacji.

Dubaj to także raj dla poszukiwaczek super okazji: znajdziemy tu najlepsze perfumy na świecie za ułamek polskiej ceny. Niskie ceny obejmują też prawdziwą biżuterię.